Port Lotniczy Lublin. Nowe połączenia z lubelskiego lotniska

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/RyanMcGuire Port Lotniczy Lublin. Nowe połączenia z lubelskiego lotniska

Port Lotniczy Lublin. Nowe połączenia z lubelskiego lotniska

2022-01-26 9:28

Port Lotniczy Lublin ogłosił nowe połączenia, które będą realizowane już za kilka miesięcy. Z lubelskiego lotniska polecimy do Bułgarii, Chorwacji i Turcji. Trwają rozmowy nad zwiększeniem liczby połączeń krajowych z Gdańskiem – informują przedstawiciele Lublin Airport. Niestety, zła wiadomość jest taka, że nowe połączenia to tylko (i aż) propozycja na wakacje.

Nowe połączenie z lubelskiego lotniska na wakacje 2022. Dokąd polecimy w najbliższych miesiącach? Wśród propozycji na lato jest Bułgaria, Chorwacja i Turcja. Przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin liczą też na zwiększenie częstotliwości lotów nad nasze polskie morze, a więc do Gdańska.

Burgas, Split i Antalya – do tych miast w najbliższych wakacyjnych miesiącach będą mogli polecieć pasażerowie Portu Lotniczego Lublin.

Zobacz też: Nowe mandaty w Lubelskiem. Gigantyczne kary dla rowerzystów

– Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wypracować, z naszymi biznesowymi partnerami, atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Lubelskiego – przekonuje prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk, cytowany przez PAP.

W tym roku z lubelskiego lotniska będzie można polecieć w wakacje m.in. do Burgas w Bułgarii i chorwackiego Splitu. Loty do Burgas będą odbywały się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz w piątki. Rejsy zaplanowano w dniach od 17 czerwca do 12 września. Również loty do Splitu przewidziano w poniedziałki i w piątki od 13 czerwca do 23 września.

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów

Jak podkreślają w komunikacie przedstawiciele Lublin Airport, obie te destynacje znajdowały się w ubiegłorocznej wakacyjnej ofercie lubelskiego lotniska, „ciesząc się dużym powodzeniem”.

Podobnie było z lotami nad polskie morze, do Gdańska. Dlatego trwają rozmowy, aby rejsy z Lublina do Trójmiasta, które po ubiegłorocznych wakacjach pozostały w siatce połączeń na cały rok, w sezonie letnim były wykonywane przez linie PLL LOT częściej, dwa razy w tygodniu – informuje Port Lotniczy Lublin.

Do siatki połączeń wróci po kilku latach turecki kurort Antalya nad Morzem Śródziemnym. – Jestem pewien, że także ta destynacja spodoba się mieszkańcom regionu, zarówno tym, którzy ją dobrze znają z poprzednich podróży, jak i tych, którzy szukają nowych inspiracji na wakacje – dodaje Hawryluk.

Sonda
Czy lubisz latać samolotem?