Nowe mandaty w Lubelskiem. Gigantyczne kary dla rowerzystów

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/MabelAmber Nowe mandaty w Lubelskiem. Gigantyczne kary dla rowerzystów

Nowe mandaty w Lubelskiem. Gigantyczne kary dla rowerzystów

2022-01-26 8:36

Nowe mandaty, obowiązujące od blisko miesiąca, to zmora wielu kierowców, także w województwie lubelskim. Tu jednak gigantyczne kary ostatnio posypały się… dla rowerzystów. Zimą wybrali dwa kółka i… słono za to zapłacili. W dwa dni aż trzy osoby dostały mandat – każdy opiewający na kwotę 2,5 tys. złotych! Żaden z rowerzystów nie był w stanie jechać prosto.

Nowe mandaty w województwie lubelskim posypały się nie tylko dla wariatów jeżdżących z zawrotną prędkością swoimi samochodami, ale też… dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek, którzy zimą zdecydują się na jazdę jednośladem, muszą wiedzieć, że przepisy i astronomiczne stawki kar – dotyczą także ich. W dwa dni w Lubelskiem policjanci dopadli trzech rowerzystów – każdy zapłaci po 2,5 tys. złotych! Żaden z nich nie był w stanie jechać prosto, bo wcześniej rozgrzewali się alkoholem.

Zobacz też: Pędził ponad 200 km/h, wiózł rodzinę i psy. Zapłaci kosmiczny mandat!

Trzej rowerzyści jeździli zimą po pijaku. Dostali astronomiczne mandaty!

W ciągu dwóch dni lubelska policja poinformowała o ukaraniu trzech rowerzystów za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mundurowi przypominają, że od 1 stycznia grozi za to mandat w wysokości 2,5 tys. zł. I takie właśnie kary otrzymali trzej miłośnicy jednośladów. Niewykluczone, że to więcej niż wartość niejednego z rowerów, na których jeździli (albo i wszystkich razem).

W poniedziałek tuż przed godz. 23.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kilku agresywnych psach, które wydostały się z posesji w miejscowości Braciejowice i biegały po okolicy – relacjonuje Polska Agencja Prasowa. Jak poinformowała asp. szt. Edyta Żur z komendy policji w Opolu Lubelskim, po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że psy wydostały się z posesji.

dr Maciej Jędrzejko: Nienoszenie maseczki to wiocha. Jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom [Super Raport]

– Po chwili na wskazane miejsce przyjechał również zgłaszający, 21-letni mieszkaniec gminy Wilków. Już na pierwszy rzut oka było jasne, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol – podała policjantka. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21-latek za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości przyjął mandat w wysokości 2,5 tys. zł – poinformowała Żur. Dodała, że właściciel psów także został ukarany mandatem.

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł otrzymał również 22-letni rowerzysta z gminy Spiczyn, którego policjanci zatrzymali do kontroli w poniedziałek około godz. 20.00. – Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – podała st. asp. Magdalena Krasna z komendy w Łęcznej.

Natomiast w niedzielę sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z policji we Włodawie poinformowała o 55-letnim rowerzyście z gminy Hańsk, który został przyłapany na jeździe jednośladem, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Policja przypomina, że od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w obszarze ruchu drogowego. – Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wprowadził między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) – mandat w tym przypadku wynosi 1 tys. zł. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł – przypomniała Żur.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?