Pożar szkoły w Prawiednikach. Ponad 40 strażaków w akcji!

i

Autor: OSP Żabia Wola/PSP Lublin Pożar szkoły w Prawiednikach. Ponad 40 strażaków w akcji!

Pożar szkoły w Prawiednikach. Ponad 40 strażaków w akcji! [ZDJĘCIA]

2022-01-25 15:12

Dramatyczny pożar Szkoły Podstawowej w Prawiednikach pod Lublinem. W akcji gaszenia ognia brało udział ponad 40 strażaków z całej okolicy. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, płomienie buchały przez okna na zewnątrz. Akcja gaśnicza trwała ponad 1,5 godziny. Okoliczności pożaru bada teraz policja, a ponad setka uczniów – z konieczności – uczy się w domach.

Z powodu nocnego pożaru w Szkole Podstawowej w Prawiednikach uczniowie przeszli na nauczanie zdalne. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. W nocnej akcji gaśniczej brało udział ponad 40 strażaków. Jak i dlaczego doszło do pożaru w Prawiednikach?

Dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół przy Urzędzie Gminy Głusk, Anna Grzywaczewska, poinformowała PAP, że z powodu nocnego pożaru w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach ponad stu uczniów przeszło na naukę zdalną. – Szkoła nie jest przygotowana do przyjęcia dzieci – poinformowała. Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do murów szkoły? Tego, póki co, nie wiemy.

Zobacz też: Sędzia z Lublina walczy o zdrowie. „Jeszcze wrócę na boisko” [ZDJĘCIA]

Będziemy wyjaśniać dokładne przyczyny pożaru – zapowiada oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, kom. Kamil Gołębiowski. Ogień w szkole w Prawiednikach pojawił się we wtorek kilka minut po północy.

Super Raport 25.01 (Goście: Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska oraz dr Maciej Jędrzejko - ginekolog) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak

W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów OSP i PSP pożar był w fazie rozwiniętej. Panowało intensywne zadymienie, a ogień wydobywał się przez okna – relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, st. kpt. Andrzej Szacoń.

Gaszenie pożaru trwało półtorej godziny i w akcji uczestniczyło dziesięć zastępów straży pożarnej – 41 strażaków. W momencie pojawienia się ognia w budynku nie było ludzi.

Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku awarii urządzenia elektrycznego. Na skutek zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa sala lekcyjna wraz z wyposażaniem – informuje Szacoń.

Pożar nie przeniósł się na inne pomieszczenia. Straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?