Lubelskie: Jechał ponad 200 km/h! 46-latek wiózł rodzinę. Dostał srogi mandat

i

Autor: KWP Lublin Lubelskie: Jechał ponad 200 km/h! 46-latek wiózł rodzinę. Dostał srogi mandat

Pędził ponad 200 km/h, wiózł rodzinę i psy. Zapłaci kosmiczny mandat!

2022-01-24 12:16

Lubelskie. 46-letni kierowca wiózł swoją żonę, dzieci i psy z prędkością ponad 200 km/h. Chciał doprowadzić do tragedii? Na szczęście jego rajd powstrzymali funkcjonariusze drogówki. Pirat drogowy dostał też srogi mandat, który – być może – przypomni mu o obowiązujących przepisach. Policja apeluje o ostrożność i – przede wszystkim – o zdrowy rozsądek, którego zabrakło 46-letniemu mężczyźnie.

Jechał z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę! Wiózł rodzinę i dwa psy. Otrzymał 2500 zł mandatu oraz 10 punktów karnych. Sroga kara przypomni mu o obowiązujących przepisach? Zatrzymany przez policję kierowca nawet nie próbował wytłumaczyć się z prędkości, z jaką jechał. Mógł doprowadzić do tragedii… Pirat wpadł w ręce policjantów drogówki w powiecie puławskim w niedzielne popołudnie, 23 stycznia. – Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem mercedes, który na drodze S12 w kierunku Warszawy przekroczył dopuszczalną prędkość o 83 kilometry na godzinę – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Zobacz też: Zofiówka: Wypadek busa na DK 82. Sprawca uciekł! Osiem osób w szpitalach [AKTUALIZACJA]

Kierujący mercedesem, 46-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, jechał z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę, wyprzedzając kolejno inne pojazdy. – Zatrzymany do kontroli nie tłumaczył się z prędkości, natomiast uwagę policjantów zwróciło to, że w samochodzie podróżowała z nim rodzina – żona, dwoje dzieci i dwa psy – dodaje Rejn-Kozak. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak mogła skończyć się ta podróż – zwłaszcza w okresie zimowym, gdy warunki na drogach nie zawsze są idealne.

Jechał jak wariat! Ponad 200 km/h na liczniku. Wiózł rodzinę

Policjanci wystawili 46-latkowi mandat w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz nałożyli na niego 10 punktów karnych. Sroga kara wynika oczywiście ze znowelizowanych od stycznia przepisów i nowego taryfikatora, który bez litości traktuje piratów drogowych.

Tak wysoka kara to przykre konsekwencje dla kierowcy mercedesa oraz przestroga dla innych kierowców, którzy lekceważą przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, zapominając, co jest celem ich wprowadzenia – znaczące zmniejszenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez piratów drogowych – dodaje podkom. Ewa Rejn-Kozak.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?