Hrubieszów: Przedwczesna śmierć policjanta. Wzruszające wspomnienie Pawła Gruszki

i

Autor: KWP Lublin Hrubieszów: Przedwczesna śmierć policjanta. Wzruszające wspomnienie Pawła Gruszki

Hrubieszów: Przedwczesna śmierć policjanta. Wzruszające wspomnienie Pawła Gruszki

2022-01-21 13:29

– Pamiętamy o Tobie, Pawle… – piszą po dwóch latach od śmierci swojego kolegi policjanci z Hrubieszowa. Komisarz Paweł Gruszka był naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tamtejszej Komendy Powiatowej Policji. – Służył pomocą i radą każdemu, uśmiechnięty i koleżeński – wspominają dziś, dwa lata po jego przedwczesnej śmierci, jego bliscy i współpracownicy.

Odszedł, ale pamięć o nim wciąż żyje – przyznają mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Dwa lata po śmierci kom. Pawła Gruszki, wspominają go we wzruszających słowach. Podkreślają, że to nie tylko jego postawa zawodowa, ale też charakter i to, jaki był na co dzień, warto wspominać i zapamiętać.

Zobacz też: Krwawa zbrodnia w Kluczkowicach. Myśliwy zastrzelił dziecko przy szkole. Jaką karę poniesie?

Mijają już dwa lata, kiedy pożegnaliśmy naszego kolegę, śp. komisarza Pawła Gruszkę, wspaniałego człowieka, wzorowego policjanta, zawsze uśmiechniętego, skorego do pomocy i służącego radą każdemu i w każdej chwili – wspomina asp. sztab. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska

Kom. Paweł Gruszka był naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego hrubieszowskiej policji. Zmarł dwa lata temu, po długiej walce z ciężką chorobą. Miał 41 lat. – Jeszcze kilka tygodni temu pracował z nami, był dla nas przyjacielem i wsparciem – mówili dwa lata temu mundurowi z Hrubieszowa.

Dziś, kiedy od tamtej tragicznej, przedwczesnej śmierci, minęły dwa lata, wspomnienia o szefie hrubieszowskiej drogówki wciąż wydają się żywe i mocne. – Są w naszych sercach i pamięci osoby, o których pamięć pozostanie na zawsze. To ludzie, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i pracą pozostawili po sobie niezatarty ślad. Takim właśnie człowiekiem był nasz drogi kolega, komisarz Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Służył pomocą i radą każdemu, uśmiechnięty i koleżeński – pisze w imieniu mundurowych KPP w Hrubieszowie asp. sztab. Edyta Krystkowiak.

Sonda
Pamięć o zmarłych może być żywa i trwała?