Zofiówka: Wypadek busa na DK 82. Sprawca uciekł! Osiem osób w szpitalach [AKTUALIZACJA]

i

Autor: KPP Łęczna Zofiówka: Wypadek busa na DK 82. Sprawca uciekł! Osiem osób w szpitalach [AKTUALIZACJA]

Zofiówka: Wypadek busa na DK 82. Sprawca uciekł! Osiem osób w szpitalach [AKTUALIZACJA]

2022-01-24 10:41

Zgroza na DK 82 w Lubelskiem. W poniedziałkowy (24.01) poranek kierowca TIR-a wjechał w osobowego busa relacji Łęczna-Lublin. W środku było kilkanaście osób. Jak podaje policja – osiem trafiło do szpitali. Sprawca wypadku… uciekł z miejsca zdarzenia. Najważniejsze informacje o wypadku w Zofiówce na trasie Lublin-Łęczna, czyli na drodze krajowej nr 82 na Lubelszczyźnie.

Aktualizacja, godz. 10.30: Policja szuka sprawcy wypadku

DK 82 w Zofiówce jest już przejezdna. W sumie osiem osób trafiło do szpitali. Mają urazy rąk i nóg. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowani zostali pasażerowie busa, który wypadł z drogi i wylądował na boku w rowie. Sprawca wypadku, kierowca samochodu ciężarowego, zbiegł z miejsca zdarzenia. Wiemy, że kierowca pasażerskiego busa, kursującego na trasie Lublin-Łęczna był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i skupiają się na odnalezieniu jego sprawcy. Kierowca TIR-a zbiegł z miejsca zdarzenia! Mundurowi z Łęcznej apelują do kierowców, którzy przed godziną 6.00 rano jechali z Łęcznej do Lublina i mają na pokładzie samochodów kamerki i wideorejestratory, aby zgłaszali się do nich i przekazali swoje nagrania. To może pomóc w odnalezieniu sprawcy wypadku i wyjaśnieniu jego okoliczności.

Aktualizacja, godz. 9.30

DK 82 w Zofiówce jest już przejezdna. Przypomnijmy, droga była zablokowana, później ruch odbywała się wahadłowo. A to wszystko po wypadku na trasie Lublin-Łęczna, do którego doszło dziś rano. Kierowca ciężarówki wjechał w pasażerskiego busa, a ten wypadł z drogi i wylądował w rowie.

Busem podróżowało 13 osób, z tego osiem trafiło do szpitali w Lublinie, Łęcznej i Lubartowie. Poszukujemy kierującego TIR-em, który zbiegł z miejsca zdarzenia – mówi w rozmowie z Radiem Plus st. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Wcześniej informowaliśmy:

Groźny wypadek na popularnej trasie Lublin-Łęczna – to droga krajowa nr 82 na Lubelszczyźnie. W poniedziałkowy poranek ciężarówka otarła się o osobowego busa pasażerskiego, który wypadł z drogi i wylądował w rowie. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych. W Zofiówce, gdzie doszło do wypadku, występują utrudnienia w ruchu – wprowadzono tam ruch wahadłowy (stan na godz. 8.30).

Zobacz też: Chwile grozy podczas protestu przeciwników szczepionek w Lublinie. Mogło dojść do tragedii

Policja poszukuje kierowcy ciężarówki, który w poniedziałek rano po zderzeniu z busem na DK 82 w Zofiówce (Łęczna-Lublin) odjechał z miejsca wypadku. 13 osób z busa zostało rannych – informuje Polska Agencja Prasowa. Jak przekazała w poniedziałek starszy aspirant Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący TIR-em jechał od strony Lublina w kierunku Łęcznej i zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadący z naprzeciwka bus.

Ruszył proces w sprawie śmierci trojga motocyklistów pod Łodzią. „Nie ma dnia, żebym o nich nie myślała”

W wyniki tego zderzenia bus wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Busem podróżowało 13 osób. Kilka osób zostało poszkodowanych. Są to głównie urazy rąk i nóg – relacjonuje Krasna, cytowana przez PAP. – Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia. Obecnie trwają jego poszukiwania – dodała.

Na miejscu wypadku pracują służby medyczne, straż pożarna i policja. Trwa transport poszkodowanych osób do szpitali. Droga była zablokowana, nadal występują tam utrudnienia. Jak wynika z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, według danych z godz. 8.30 w Zofiówce na DK 82 po wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze około godziny.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?