Protest antyszczepionkowców w Lublinie. Początek był przerażający

i

Autor: Mariusz Mucha/SUPER EXPRESS Protest antyszczepionkowców w Lublinie. Początek był przerażający

Chwile grozy podczas protestu antyszczepionkowców w Lublinie. Mogło dojść do tragedii [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-23 11:40

„Dziś paszporty, jutro getto”, „Stop segregacji sanitarnej”, „Stop z medyczną inkwizycją” – to kilka z wielu haseł wznoszonych przez przeciwników szczepień przeciwko COVID-19, którzy zebrali się w sobotę pod Zamkiem Lubelskim. Protest antyszczepionkowców rozpoczął się niezwykle dramatycznie, ponieważ jeden z uczestników padł bez życia na ziemię. Na szczęście przytomnego już mężczyznę do szpitala zabrało pogotowie.

Na miejsce przyszło kilkaset osób. Wśród nich w większości młodzi i w średnim wieku. Pikieta zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP miała zacząć się o 13.00. 

Rano była śnieżyca, teraz świeci słońce. Widać, że Bóg nam sprzyja – przekonywał zgromadzonych prof. Ryszard Zajączkowski (61 l.), naukowiec Wydziału Filozofii KUL, podkreślając jednakże, że jest na Starym Mieście prywatnie.

Zobacz też: Patrycja osierociła dwójkę małych dzieci. 24-latka zachorowała na COVID-19, gdy była w ciąży. Ruszyła pomoc internautów

Mrożące krew w żyłach sceny podczas protestu antyszczepionkowców w Lublinie. Mogło dojść do tragedii.

Zaczęło się jednak od małego dramatu. Tuż przed 13.00 jeden z protestujących, mężczyzna w średnim wieku, osunął się bezwładnie na ziemię. Szybko zorganizowano pomoc. Na szczęście udało się go ocucić, załoga karetki pogotowia zdecydowała jednak, że odwiezie go do szpitala na badania. – My też jesteśmy z wami – zapewniał zgromadzonych jeden z ratowników. Protestujący przeszli ulicami Starego Miasta pod ratusz. Obyło się bez incydentów.

Sonda
Bardziej boisz się szczepionki na koronawirusa czy koronawirusa?