Port Lotniczy Lublin – nowe kierunki lotów na wakacje. Antalya, Split, Burgas, Gdańsk

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/JESHOOTS-com Port Lotniczy Lublin – nowe kierunki lotów na wakacje. Antalya, Split, Burgas, Gdańsk

Port Lotniczy Lublin – nowe kierunki lotów na wakacje. Antalya, Split, Burgas, Gdańsk

2022-06-15 8:49

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę. Tylko na sezon wakacyjny, ale jednak. Z lubelskiego lotniska polecimy w kilka nowych miejsc – to Polska, Europa i świat. Sprawdź nowe połączenia z Lublina. Wakacyjne kierunki mogą ucieszyć wiele osób, planujących zagraniczne wakacje. Czy nowe destynacje z Portu Lotniczego Lublin to zapowiedź rozwoju lotniska?

Port Lotniczy Lublin uruchamia nowe kierunki lotów na wakacje. Dokąd polecimy z lubelskiego lotniska? Rejsy ze Świdnika do śródziemnomorskiego kurortu Antalya w Turcji od soboty obsługuje dwóch touroperatorów: TUI i Coral Travel. Wakacyjne loty do Turcji powróciły po kilku latach przerwy.

Loty z lotniska w Świdniku do Antalyi będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy (dwa loty) i soboty. W poprzednich latach – jak przypomina prezes PLL, Andrzej Hawryluk – wakacyjne połączenie do Antalyi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

Mam nadzieję, że będzie tak i tym razem. W tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla wszystkich, bo można z naszego lotniska polecieć wyjątkowo aż nad cztery morza: Adriatyk, Morze Czarne, Morze Śródziemne i oczywiście nad polski Bałtyk – mówi Hawryluk, cytowany przez PAP.

Port Lotniczy Lublin w swojej ofercie na lato 2022 r. ma również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air: do Splitu nad Adriatykiem (od 13 czerwca), do Burgas nad Morzem Czarnym (od 17 czerwca) oraz przez PLL LOT i Ryanair: do Gdańska (cztery razy w tygodniu).

Tak powstaje Muzeum Historii Polski. Najpiękniejszy widok na centrum Warszawy!

Lotnisko w Lublinie oddano do użytku w 2012 r. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty do kodu D, czyli wielkości Boeing 767 czy Airbus A310. Rekordowy dla lotniska był 2018 r., kiedy w porcie wykonano 5283 operacje lotnicze – przypomina PAP. W 2019 bylo ich 4389, w 2020 – 2285, w 2021 – 2964, a w bieżącym roku – 1433.

Port Lotniczy Lublin jest spółką akcyjną, której wyłącznymi akcjonariuszami są jednostki samorządu terytorialnego: Województwo Lubelskie, Gmina Lublin, Gmina Miejska Świdnik i Powiat Świdnik.

Sonda
Leciałeś kiedyś z Portu Lotniczego Lublin?