Autor: JeppeSmedNielsen / Pixabay Mistrzami Europy w halowej piłce nożnej wśród księży została reprezentacja z Polski!

Polscy księża na pierwszym miejscu w Europie

2020-02-21 16:02

Księża z 18 europejskich krajów walczyli o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu w halowej piłce nożnej. Mistrzami została reprezentacja duchownych z Polski! Turniej rozgrywany był w stolicy Czech - Pradze. To już siódmy słoty medal naszego zespołu.

Nasza reprezentacja składała się przede wszystkim z duchownych z południowego-wschodu. Głównie z diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz diecezji kieleckiej, siedleckiej, sandomierskiej, z archidiecezji przemyskiej oraz gdańskiej.

Warto dodać, że finał był niezwykle emocjonujący. W podstawowym czasie gry w meczu z Bośnią i Hercegowiną było 0:0. O wszystkim rozstrzygnęły rzuty karne, w których Polska wygrała 3:2.

Na podium znalazły się także drużyny księży z Bośni i Hercegowiny oraz (na trzecim miejscu) z Portugalii.