Polityka, choroby, religia. Rozmowy na te tematy mogą skończyć się źle. Jak nie pokłócić się w święta?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com/CC0/Alexas_Fotos Polityka, choroby, religia. Rozmowy na te tematy mogą skończyć się źle. Jak nie pokłócić się w święta?

Polityka, choroby, religia. Rozmowy na te tematy mogą skończyć się źle. Jak nie pokłócić się w święta?

2019-04-21 10:37

Święta, syto zastawiony stół i rodzina w komplecie. Dawno nie widziana ciocia wypytuje o to kiedy ślub, jak praca czy studia. Podpowiadamy o czym rozmawiać przy świątecznym stole, aby święta spędzić w miłej atmosferze.

W czasie świąt bywa różnie. Czasami z uśmiechem, życzliwością, ale i ostrożnością... może o pogodzie, może o modzie a czasami i o wakacjach. Jakie tematy uważamy za bezpieczne przy świątecznym stole?

- Bezpiecznie jest rozmawiać o potrawach, ciekawych filmach, sukcesach życiowych, muzyce - mówi jeden z mieszkańców Lublina.

Inny podpowiada - Filmy, jak najdalsze od polityki. Po prostu rozmawiajmy o świętach, o jajeczku.

Z rodziną lubimy rozmawiać o tym co fajne, miłe i radosne. Jednak spotkania świąteczne często​ kończą się kłótnią. Sprawdziliśmy, które tematy najbardziej irytują mieszkańców naszego miasta?

>>> Zasnął za kierownicą ciężarówki. Pojazd zatrzymał się na... ogrodzeniu

- Trudno jest rozmawiać o chorobach i problemach życiowych. - mówi mieszkaniec Lublina

- Zawsze omijam tematy polityczne. Każdy ma różne poglądy. Może to sprawić wiele komplikacji przy świątecznym stole. - dodaje Lublinianka.

To właśnie polityka bardzo często bywa problematycznym tematem przy stole. Nie lubimy też rozmawiać o pracy. Męczą nas pytania typu "A kiedy Ty wyjdziesz za mąż?". Religia też potrafi wywoływać spory. Dlatego polecamy omijać szerokim łukiem tego typu dyskusje. Sprawdzone i neutralne tematy to muzyka, film i pogoda.