Horror w Kraśniku! Połamał na matce dwa noże. Dźgał bez opamiętania!

2021-11-25 11:36
Połamał na matce dwa noże. Dźgał bez opamiętania. Horror w Kraśniku
Autor: KWP Lublin/MTA Połamał na matce dwa noże. Dźgał bez opamiętania. Horror w Kraśniku

Muszę to zrobić – dyszał Dawid S. (33 l.) z Kraśnika (woj. lubelskie), zatapiając raz po raz ostrze w ciele swej przerażonej matki. Mężczyzna zaatakował ją w domu, bez powodu. Kiedy nożyk do tapet, który trzymał w dłoni, złamał się, sięgnął po nóż kuchenny. Kolejne ostrze też nie wytrzymało ciężaru zbrodni i w końcu się skrzywiło. Kobieta cudem uniknęła śmierci.

Mama Dawida tylko cudem uniknęła śmierci z rąk własnego syna. Młody mężczyzna był jak w amoku, dźgając bez opamiętania po całym ciele swoją rodzicielkę. Powinien kochać ją bezgranicznie, szanować za to, co mu dała, a on… Skatował ją nożem. Gdy jedno ostrze nie wytrzymało, sięgnął po kolejne. Ale narzędzia zbrodni nie wytrzymały jej ciężaru. Jakby los chciał powiedzieć, że jest przeciwny temu horrorowi. Niedoszłemu matkobójcy z Kraśnika grozi teraz dożywocie.

Takiej zbrodni chyba nikt nie mógł przewidzieć. Porządna, przykładna wręcz, rodzina, bez kłopotów finansowych, ani prawnych. Mieszkają w domu jednorodzinnym na peryferiach miasta. Tylko Dawid S. nie wdał się w rodzinę. – Chciał, żeby wszystko mu dano. Nie szanował rodziców – mówią ludzie znający 33-latka. Ale tego, co zrobił, nikt się nie spodziewał. Kilka dni temu dyżurny kraśnickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie miasta 33-latek zaatakował w domu swoją matkę nożem.

Przerażony ojciec przekazał, że syn jest agresywny i pobudzony. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy na zewnątrz zastali przestraszone małżeństwo. Wezwana została również załoga karetki pogotowia ratunkowego – opowiada mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Śmigłowiec na dachu szpitala. W Lublinie podniebni ratownicy "zaparkują" na dachu Szpitala Wojskowego

Policjanci obezwładnili 33-latka w domu, miał jeszcze na sobie świeże ślady krwi. – Wstępne ustalenia wskazywały na to, że napastnik od kilku dni dziwnie się zachowywał, aż w końcu w feralną noc w pewnym momencie bez powodu podszedł do siedzącej na kanapie matki i zaatakował ją nożem do tapet, raniąc ją w rękę i łamiąc przy tym ostrze – opisuje policjant. To jednak nie koniec dramatu. Kobieta uciekła do kuchni, a wtedy Dawid wziął kolejny nóż do ręki i dalej atakował, próbując ugodzić matkę. Kobieta jednak zdołała się obronić.

Powtarzał, że „musi to zrobić”. Za chwilę do kuchni wbiegł ojciec, który zaczął odciągać 33-latka, umożliwiając ucieczkę kobiety na zewnątrz i wezwanie pomocy – dodaje policjant.

Wyrodny syn usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, a także znęcania się psychicznego nad matką. Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wcześniej policjanci – jak sami mówią – nie mieli sygnałów, że w domu może dziać się coś niepokojącego. Śledztwo prowadzi kraśnicka prokuratura.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE