Rozlicz PIT przez Internet

i

Autor: StockSnap, CC2,0, pixabay.com Rozlicz PIT przez Internet

Pokażą Ci jak wypełnić PIT przez Internet. W Urzędzie Skarbowym możesz rozliczyć się z fiskusem online [AUDIO]

2016-03-19 16:00

Do 2 maja Lublinianie mogą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Coraz więcej osób decyduje się na wypełnienie deklaracji online. Z tej opcji do tej pory skorzystała już ponad połowa mieszkańców Koziego Grodu.

Przez Internet chętnie rozliczają się też podatnicy z Białej Podlaskiej. W tamtym roku zdecydowało się na to prawie 70 procent mieszkańców.

- W każdym Urzędzie Skarbowym jest stanowisko do samodzielnego wysłania PIT-a drogą elektroniczną. Na miejscu są też pracownicy, którzy odpowiedzą na pytania podatników – mówi Marta Szpakowska z lubelskiej Izby Skarbowej. Wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości i informację o dochodach za 2014 rok. Rozliczenie online jest też gwarancją szybszego zwrotu nadpłaconego podatku.

Przekaż 1% podatku potrzebującym!

Nadal tylko połowa Lublinian deklaruje przekazanie 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. - Najczęściej wybierane są fundacje wspierające chore dzieci. Można także pomóc organizacjom wspomagającym rozwój edukacyjny czy sportowy – mówi Marta Szpakowska. Czasem to kilka lub kilkanaście złotych, które pomnożone przez więcej osób zbiorze się w pokaźną sumę.

Już 16 kwietnia w Urzędach Skarbowych na Lubelszczyźnie odbędzie dzień otwarty. Placówki będą otwarte dłużej, urzędnicy odpowiedzą także na pytania podatników.