Lublin: Przekaż 1% lokalnym Organizacjom Pożytku Publicznego [ZESTAWIENIE 2016]

2016-02-24 13:59

Wystarczy odrobina zainteresowania oraz chęć pomocy. Drobnym gestem przy rocznym rozliczeniu podatku dochodowego można przynieść wymierną pomoc lokalnym organizacjom.  

Dlaczego warto wspierać lokalne organizacje?

Czasem to kilka lub kilkanaście złotych, które pomnożone przez więcej osób składających zeznanie podatkowe zbiorą się w pokaźną sumę. Każda z nich przelicza się na wymierną pomoc.

Przekazując 1% podatku dla lokalnych organizacji pozarządowych przeznaczamy pieniądze na działania społeczne w naszym mieście lub regionie. Tym samym stawiamy na rozwój i pomoc tym, których znamy.

1% podatku może przekazać każdy podatnik (podatku dochodowego od osób fizycznych, opodatkowani ryczałtem oraz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą) oraz emeryci. 1% można przekazać tylko jednej organizacji. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym.

Czym są OPP?

Organizacje Pożytku Publicznego to organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego lub podmioty działające na postawie przepisów prawa. Wszystkie działają na rzecz ogółu społeczności, szczególnie osób w trudnej sytuacji życiowej. Organizacje nie prowadzą działalności gospodarczej, posiadają statut i wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

OPP działające w Lublinie

Lubelskie OPP pomagają: chorym, bezdomnym, ludziom pasji czy wspomagających rozwój edukacyjny czy sportowy.

Zobacz w zestawieniu powyżej lubelskie OPP. Uważasz, że inne organizacje powinny się znaleźć w galerii? Pisz do nas!

Pełną listę Organizacji Pożytku Publicznego działające na terenie Lublina znajdziecie na stronie.