Lublin: Park Ludowy nabiera kształtów. Sprawdzamy, co dzieje się na placu budowy [AUDIO]

2019-11-07 12:35
Park Ludowy
Autor: Miasto Lublin Przebudpwa potrwa do jesieni 2020

W Parku Ludowym w Lublinie, mimo jesieni, trwają intensywne prace rewitalizacyjne. W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny, nowe alejki i mała architektura.

Celem przebudowy jest m.in. utworzenie miejsca aktywnego wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych.

– Obecnie koncentrują się przede wszystkim na budowie ścieżek pieszych oraz formowaniu nasypów pod alejki. Jednocześnie na terenie parku prowadzone są prace ziemne związane z wykonywaniem drenaży, remontem istniejących rowów odwadniających i wymianą przepustów. Kładzione są fundamenty pod łączącą park z bulwarem kładkę pieszo-rowerową przez Bystrzycę – mówi Monika Głazik z lubelskiego Ratusza.

– Sukcesywnie sadzone są nowe drzewa. Obecnie zostało wykonanych już 150 nasadzeń, ale do końca tego roku planuje się zasadzenie wszystkich 638 drzew – dodaje Głazik.

Z drogi rowerowej biegnącej wzdłuż Bystrzycy do parku dostaniemy się kładką. Właśnie powstają jej fundamenty.

Całkowity koszt prac to ponad 34 mln zł, z czego 15 mln zł to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Park Ludowy będzie ponownie otwarty pod koniec września 2020 roku.

Więcej o pracach w Parku Ludowym w materiale Reportera Radia ESKA Jacka Wernera. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE