Rusza remont ul. Narutowicza

i

Autor: fot. Adam Tykło Rusza remont ul. Narutowicza

Paraliż w centrum Lublina. W poniedziałek zamkną ul. Narutowicza [AUDIO, OBJAZDY]

2016-06-05 17:00

Do końca sierpnia potrwa przebudowa ulicy Narutowicza. Roboty obejmą odcinek od skrzyżowania z al. Piłsudskiego i ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Ochotniczą. Szykują się spore utrudnienia. 

Prace przy ulicy Narutowicza ruszyły na początku kwietnia. Drogowcy zabrali się za remont bocznych ulic- Strażackiej, Ochotniczej i i Rowerowej. Od poniedziałku ruszą główne prace- związane z wymianą podziemnych instalacji. Wykopy, wymiana nawierzchni i chodników- na to muszą być przygotowani kierowcy.

- Wchodzimy w decydującą fazę. Zajmiemy się główną ulicą na odcinku od Ochotniczej do Piłsudskiego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin. Ulica będzie remontowana metodą połówkową. Wykonawca najpierw zajmie dwa pasy ruchu, którymi na co dzień można dojechać w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po stronie Komendy Wojewódzkiej Policji. - Po pewnym czasie stan ten będzie lustrzanym odbiciem – dodaje Kieliszek.

Do ruchu ulicą Narutowicza dopuszczone będą wyłącznie autobusy, trolejbusy, mieszkańców remontowanego odcinka czy zaopatrzenie sklepów. 

Objazdy

Kierowcy, którzy jadą od ul. Nadbystrzyckiej i Głębokiej będą kierowani na ulicą Ochotniczą. Ochotnicza będzie dwukierunkowa i będzie funkcjonowała jako objazd. Przez ul. Szczerbowskiego kierowcy dostaną się al. Piłsudskiego i tam nadal będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo.

Jadąc ul. Narutowicza od strony pl. Wolności, na skrzyżowaniu przy Hotelu Victoria, kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w prawo w ul. Lipową lub w lewo w al. Piłsudskiego. - To ważne, bo na tym etapie ten manewr będzie dozwolony. Na co dzień taki manewr jest niedozwolony – przypomina Kieliszek. Pozwoli to dojechać do ul. Szczerbowskiego i ominąć rejon przebudowy. 

Na wysokości ul. Ochotniczej i al. Piłsudskiego będzie ręczne sterowanie ruchem. Wiąże się to z ogromnymi, ponad 6. metrowymi wykopami pod instalację kanalizacji deszczowej. Przebudowa ma się zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.