Nowy Komendant Wojewódzki Policji. Kim jest inspektor Paweł Dobrodziej? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016-02-11 18:08

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Szefem garnizonu został inspektor Paweł Dobrodziej. Wcześniej był kryminalnym i kierował CBPŚ.  

Inspektor Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych  i kierowniczych w strukturach Wydziałów i Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji. Inspektor Paweł Dobrodziej został także odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

- Ogromne doświadczenie zawodowe komendanta, umiejętność kierowania zespołami ludzkimi i jego zaangażowanie z pewnością będą  gwarancją  wzorowego wypełniania obowiązków służbowych – powiedziała Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak, gratulując nominacji insp. Pawłowi Dobrodziejowi.

Nowy komendant już został wprowadzony w nowe obowiązki i przywitał się z podwładnymi i mieszkańcami. - Jest to dla mnie wielki zaszczyt, duża odpowiedzialność i wyzwanie. Zapewniam, że zrobię wszystko, aby mieszkańcy województwa lubelskiego czuli się bezpiecznie, a Policja była postrzegana jako ta, do której zawsze można zgłosić się z problemami - powiedział nowy komendant.

Zobaczcie w galerii powyżej zdjęcia z dzisiejszych uroczystości w Wojewódzkiej Komendzie Policji.