Trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie! Kandydaci mogą w tym roku wybierać spośród 39 propozycji kierunków. Wśród nich są absolutne nowości!
Nowe kierunki studiów 2019/2020
W roku akademickim 2019/20 Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczyna zajęcia na siedmiu nowych kierunkach. Większość z nich to unikatowe propozycje, stworzone z myślą o potrzebach studentów i ich pracy po zakończeniu nauki.
- mleczarstwo – to kierunek unikatowy w skali kraju. Będzie realizowany w ścisłej współpracy z przemysłem mleczarskim. To studia dualne: łączące naukę z pracą, obejmują sześć miesięcy praktyk;
- biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe – to kierunek unikatowy w skali kraju i jeden z niewielu takich w tej części Europy. Związany z zagrożeniami występowania chorób zakaźnych m.in. ASF (afrykańskiego pomoru świń);
- zielarstwo i fitoprodukty – to kierunek „na czasie”, odpowiadający potrzebom rynku konsumentów i wytwórców produktów pochodzenia roślinnego;
- analityka weterynaryjna – to pierwszy w Polsce profil kształcenia w zakresie weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej;
- pielęgnacja zwierząt i animaloterapia – to kierunek unikatowy w skali kraju. Łączy naukę i praktykę dotyczącą wszystkich aspektów pielęgnacji zwierząt;
- sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne – to wyjątkowy kierunek, łączący ogrodnictwo i architekturę krajobrazu, estetykę otoczenia i jakość życia człowieka w towarzystwie roślin;
- zarządzanie zasobami Ziemi – to kierunek interdyscyplinarny i unikatowy w skali kraju. Gospodarowanie i zarządzanie zasobami ludzkimi i zasobami przyrody, surowcami i odpadami.

i
Ponadto uczelnia oferuje kierunek Global Manager in Agrobusiness – bezpłatne studia anglojęzyczne dla kandydatów z Polski. W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego nie brakuje też kierunków znanych z poprzednich lat oraz innych propozycji, których próżno szukać na uczelniach w kraju. To np.: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, hipologia i jeździectwo, gastronomia i sztuka kulinarna czy biokosmetologia.
UP Lublin. Rekrutacja 2019/2020
Trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym! Macie czas do 10 lipca, by zalogować się w internetowym systemie rejestracji kandydatów (IRK), wybrać kierunek i podać swoje dane. Musicie też podać swoje wyniki z matury i wpłacić opłatę rekrutacyjną.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronach Uniwersytetu Przyrodniczego: www.up.lublin.pl.
W ubiegłym roku do rekrutacji na UP przystąpiło sześć tysięcy kandydatów. Jak będzie w tym roku? To zależy m.in. od Ciebie.

i
UP zwiększa liczbę miejsc dla studentów
To dobra wiadomość dla kandydatów wybierających studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie! W tym roku studia na uczelni rozpocznie 2150 żaków. To o ok. 360 więcej niż w roku ubiegłym.
Zwiększenie limitów miejsc na UP to wynik uruchomienia nowych kierunków studiów. Zmiana wynika też z dobrych wyników rekrutacyjnych, jakie uzyskała uczelnia oraz dużego zainteresowania kierunkami unikatowymi, realizowanymi na Uniwersytecie.

i
Dlaczego Uniwersytet Przyrodniczy?
Na Uniwersytecie Przyrodniczym unikatowe kierunki studiów łączą się z najwyższym poziomem nauki i dużą ilością praktyki – niezbędnej przy poznawaniu kierunków przyrodniczych.
W ubiegłym roku studenci UP otrzymali najwyższą ilość stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Uczelnia zajęła I miejsce wśród lubelskich szkół wyższych oraz I miejsce w kraju wśród uczelni o profilu przyrodniczym (20 studentów i 2 doktorantów).
Uniwersytet Przyrodniczy to też nowoczesna baza dydaktyczna, nowe budynki i znakomicie wyposażone laboratoria, ale też... obiekty sportowe i rekreacyjne: na terenie kampusu, sekcja jeździecka na Felinie, Stacja Dydaktyczna i Żeglarska na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.
Chcesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie? Wejdź na stronę: irk.up.lublin.pl i wypełnij formularz rekrutacyjny. Masz czas do 10 lipca.

i
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
www.up.lublin.pl
Dział rekrutacji:
[email protected]
tel. (81) 445 68 85, (81) 445 66 45
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na Facebooku! >>>
Artykuł sponsorowany