Katarzyna Łukasiewicz

i

Autor: Facebook Katarzyna Łukasiewicz

Nie żyje Katarzyna Łukasiewicz, założycielka znanej fundacji z Lublina. "Jesteś niezastąpionym fighterem"

2021-11-26 17:23

Nie żyje Katarzyna Łukasiewicz, założycielka znanej fundacji z Lublina – Oswoić Los. Organizacja pomagała rodzinom osób z niepełnosprawnościami i działała już od ponad 10 lat. Katarzyna Łukasiewicz miała 50 lat. Zmarła w czwartkowy poranek, 25 listopada 2021 roku. Pogrzeb odbędzie się 2 grudnia na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka Fundacji Oswoić Los z Lublina. Miała 50 lat. Odeszła nad ranem 25 listopada. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 2 grudnia, o godz. 11.00 w kaplicy przy ul. Lipowej w Lublinie.

Założona przez Katarzynę Łukasiewicz organizacja działała już przeszło 10 lat (od 2010 roku), zajmując się wsparciem rodzin z niepełnosprawnościami. Założycielka fundacji sama ma dwie córki, z których jedna cierpi na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego. Rodzice niepełnosprawnej Hani postanowili działać i tak powstała Fundacja Oswoić Los.

Zobacz też: Zabił ją koronawirus. Jej ostatnia wola łamie serce. Potrzebna jest pomoc!

Super Raport 26.11 (Goście: Stefan Niesiołowski - były wicemarszałek Sejmu, Joanna Senyszyn - Lewica) Sedno Sprawy: Paweł Kukiz

Obiecuję być tak dobrą i cudowną osobą, jaką Ty byłaś dla mnie i setek innych ludzi na tym świecie. Jestem dozgonnie wdzięczna za te 20 wspólnych lat. Ludzie, którzy mieli szansę Cię poznać, wiedzą, że jesteś niezastąpionym fighterem. Taką Cię zapamiętamy – napisała we wzruszających słowach pożegnania Julia, córka zmarłej Katarzyny Łukasiewicz. – Czuję, że zawsze będziesz szła obok, krok w krok i to dodaje mi otuchy w tym potwornie trudnym czasie. Zrób im tam na górze porządną imprezę i odpoczywaj, bo zasługujesz na to jak nikt inny.

Katarzyna Łukasiewicz była założycielką i prezesem fundacji Oswoić Los. Z wykształcenia była anglistką. Od lat była związana z Lublinem. Zmarła w wieku 50 lat. Czwartek Katarzyny Łukasiewicz odbędzie się w czwartek, 2 grudnia, o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Sonda
Czy ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie?