Mural do wiersza Lokomotywa powstanie tuż obok placu zabaw

i

Autor: Mario Spann, CCO by 2.0, flickr.com Mural do wiersza Lokomotywa powstanie tuż obok placu zabaw

Mural w Zamościu: Lokomotywa na ścianie. Trwają przygotowania

2015-10-09 12:17

Licealiści z plastyka pomalują ścianę. To nie będzie zwykłe odświeżenie. Przy Peowiaków powstanie malunek na dzieci z pobliskiego placu zabaw.  

Mural inspirowany wierszem Lokomotywa Juliana Tuwima powstanie na ścianie przy Peowiaków 82 i 84. 15 licealistów już rozpoczęło prace.

Liceum Plastyczne wystąpiło o zgodę na udostępnienie miejsca, później kolorowe szkice powstały na papierze. Teraz uczniowie przygotowują ścianę pod malowidło. Dzieło ma cieszyć oczy mieszkańców osiedla Planty i umilać czas najmłodszym.

- Chodzi o to, aby nie dominować nad miejscem, ale ładnie się w nie wpisać – wyjaśnia Wioletta Lewandowska, koordynatorka projektu. - Temat absolutnie jest dla dzieci. To jest placyk dla tych najmniejszych dzieci ze ślizgawką, z karuzelą. Powstał pomysł wiersza i do tego każdy z uczniów wykona swoją pracę, ale w efekcie będzie to praca zespołowa.

Posłuchaj skąd pomysł na mural. Materiał Marty Buczak, reporterki Radia ESKA.

Mural powstaje na ścianach budynków gospodarczych udostępnionych przez Zakład Gospodarki Lokalowej. Obrazki ilustrujące poszczególne wersy wierszyka Lokomotywa mogą powstawać nawet cały miesiąc. Tempo prac zależy też od pogody.