Motor Lublin – Legia Warszawa. Potężne utrudnienia przy Arenie Lublin 1.12

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/jaroslaw-igras Motor Lublin – Legia Warszawa. Potężne utrudnienia przy Arenie Lublin 1.12

Motor Lublin – Legia Warszawa. Potężne utrudnienia przy Arenie Lublin 1.12

2021-12-01 8:32

Motor Lublin podejmie mistrza Polski Legię Warszawa. Mecz na Arenie Lublin cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, choć to goście są faworytem tego spotkania. Wokół lubelskiego stadionu w środę wieczorem policja zamknie część ulic. Kierowcy – nie tylko ci jadący na mecz – powinni spodziewać się potężnych utrudnień.

Motor Lublin kontra Legia Warszawa. Takiego starcia nie było od prawie 30 lat! Mecz lubelskiej drużyny z mistrzem Polski cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziś wieczorem prawdopodobnie pobity zostanie rekord frekwencji kibiców na Arenie Lublin – ocenia PAP. Do tej pory największą widownię na tym obiekcie – 14 911 osób – zgromadził mecz Polski ze Słowacją rozegrany przed czterema laty podczas mistrzostw Europy do lat 21. Tłumy kibiców na Arenie Lublin oznaczają też potężne utrudnienia wokół niej. Ulice przy stadionie zostaną zamknięte dla ruchu, a w całej okolicy mogą występować potężne problemy.

Zobacz też: Policjant z Nałęczowa handlował bronią?! Szok po gigantycznej akcji policji

– Na ulicach przyległych do obiektu mogą występować utrudnienia. Od godziny 17.00 do zakończenia meczu zamknięte będą ulice Stadionowa i Muzyczna. Możliwe jest też czasowe zamknięcie ulic Lubelskiego Lipca 80, Cukrowniczej oraz Plac Dworcowy – zapowiada kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pomyśl o świadomej adopcji zwierzaka. Wolontariusze lubelskiego schroniska dla zwierząt zachęcali do tego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Środowy mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, choć to goście są faworytami. Ostatni raz Motor Lublin zmierzył się z Legią Warszawa blisko 30 lat temu. Wówczas stołeczna drużyna była górą. Dziś będzie podobnie?

– Chciałoby się zostać „czarnym koniem” tegorocznej edycji Pucharu Polski – przyznaje Marek Saganowski, trener Motoru Lublin, a kiedyś piłkarz reprezentacji i… Legii Warszawa. – Mistrz kraju jest oczywiście faworytem, ma w składzie zawodników ogromnej jakości, ale historia spotkań pucharowych pokazuje, że nie zawsze wygrywa faworyt i zespół z wyższej klasy, tym bardziej że jest to tylko jeden mecz – zaznaczył, cytowany przez PAP.

Więcej o sportowych emocjach i przewidywaniach przed meczem Motoru Lublin z Legią Warszawa:

Puchar Polski. Motor Lublin – Legia. Typy, kursy (01.12.2021)

Typy i kursy. Motor postraszy zdziesiątkowaną Legię? [TYPY BUKMACHERSKIE]

Zaskakujący ruch kadrowy w Legii. Budują ekipę Papszunowi?

Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?