Przyszli lekarze z Lublina popłyną w rejs po Morzu Bałtyckim. Mają ważny powód

2019-08-16 9:18
Członkowie AZS UM Lublin
Autor: AZS UM Lublin Członkowie AZS UM Lublin

Popłyną wzdłuż polskiego wybrzeża. Będą prowadzić kursy pierwszej pomocy i badania profilaktyczne. Studenci Uniwersytetu Medycznego z Lublina w sobotę (17.08) wyruszają w rejs jedynym lubelskim pływającym jachtem „Roztocze”.

Na trasie znajdzie się Gdańsk, Hel i Świnoujście. W rejsie weźmie udział łącznie 11 osób: osiem studentek i trzech studentów. Większość z nich to przyszli lekarze. W portach będą prowadzili szereg akcji informacyjnych i edukacyjnych.

Uczestnicy będą mówić o zagrożeniach, wiążących się z piciem alkoholu w czasie upałów, będą uczyć podstaw pierwszej pomocy i wytłumaczą, jak pomóc osobie tonącej. W planach są także pogadanki o odwodnieniu i o ryzyku zachorowania na nowotwory skóry. Studenci przeprowadzą ponadto bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu glukozy.

Żacy spędzą kilka dni na pokładzie jachtu „Roztocze”. To jedyna, pływająca, lubelska jednostka tego typu. W tym roku statek obchodzi swoje 50. urodziny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE