Młody kurier oszustów zatrzymany! Odebrał od 82-latki ćwierć miliona

i

Autor: KWP Lublin Młody kurier oszustów zatrzymany! Odebrał od 82-latki ćwierć miliona

Młody kurier oszustów zatrzymany! Odebrał od 82-latki ćwierć miliona

2021-11-09 15:20

Lublin. Ma zaledwie 23-lata, wygląda zupełnie niewinnie, ale ma już sporo na sumieniu. Młody kurier oszustów zatrzymany. Wpadł w Wielkopolsce, ale to w Lublinie wiosną tego roku odebrał paczkę od 82-latki. Babcia przekazała Białorusinowi prawdziwą fortunę! Straciła ćwierć miliona. Myślała, że pomaga synowi, który… spowodował wypadek, którego ofiarą była kobieta w ciąży.

Młody kurier oszustów zatrzymany! Wiosną w Lublinie odebrał od 82-latki paczkę zawierającą fortunę. W środku były pieniądze i kosztowności – w sumie ćwierć miliona złotych. Seniorka myślała, że ratuje syna. Oddała paczkę niewinnie wyglądającemu mężczyźnie. 23-letni Białorusin nie miał jednak dobrych zamiarów… Pół roku później wpadł w Wielkopolsce. – 23-latek został zatrzymany w niedzielę – potwierdza kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jak tłumaczy, nad sprawą pracowali mundurowi ze specjalnej grupy śledczej, którzy tropią oszustów „na wnuczka”, „na policjanta” i „na wszystko inne”.

Zobacz też: Malutki Ksawery zmarł po wyjściu ze szpitala. Rodzice już nie utulą swojego aniołka

Tym razem, a było to wiosną 2021 roku, w kwietniu, mieszkanka Lublina straciła ćwierć miliona złotych. – Mężczyzna, podszywając się pod kuriera, odebrał od 82-letniej emerytki paczkę z zawartością pieniędzy i kosztowności o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych – informuje Gołębiowski.

Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów

Seniorka z Lublina uwierzyła, że pomaga synowi. Dała się zwieść dzwoniącemu do niej „policjantowi”. Scenariusz oszustwa był podobny, jak w każdej takiej sprawie. Głos w słuchawce przekonywał, że musi pomóc najbliższej osobie, a jedyny sposób jest bardzo kosztowny. – Mężczyzna zdołał ją przekonać, że syn spowodował wypadek, którego ofiarą miała być kobieta w ciąży – relacjonują policjanci. 82-latka uwierzyła i bez oporów przekazała kurierowi paczkę zawierającą prawdziwą fortunę!

Pakunek warty prawie ćwierć miliona złotych miał odebrać właśnie zatrzymany 23-letni Białorusin. Z wyglądu istne niewiniątko, ale policjanci są przekonani, że rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. – Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzuty udziału w oszustwie. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – przekazał Kamil Gołębiowski.

Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?