Ministerstwo Zdrowia: Powiat łęczyński na liście zagrożonych. Ograniczenia powrócą?

2020-09-24 16:09 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę stref czerwonych i żółtych, a więc terenów, gdzie koronawirus rozprzestrzenia się najszybciej i gdzie wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia. Na Lubelszczyźnie powiat łęczyński jest na liście zagrożonych. Niewykluczone, że Łęczna i okolice trafią na listę miejsc z obostrzeniami.

Dwa powiaty w strefie czerwonej i blisko 20 powiatów w strefie żółtej. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę regionów, w których koronawirus atakuje najmocniej (wysoki wskaźnik reprodukcji wirusa) i gdzie wprowadza się dodatkowe ograniczenia.

Zaktualizowana lista „żółtych” i „czerwonych” powiatów będzie obowiązywała od soboty, 26 września. Na Lubelszczyźnie nie ma żółtej ani czerwonej strefy, ale powiat łęczyński znalazł się na liście zagrożonych. Czy to oznacza, że ograniczenia powrócą?

Ministerstwo Zdrowia wskazało 10 powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Wśród nich jest jeden z Lubelszczyzny – pow. łęczyński. Tam, jak wynika z dzisiejszych danych sanepidu i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – są aktualnie 23 aktywne przypadki COVID-19.

Lista „żółtych” i „czerwonych” powiatów jest aktualizowana cyklicznie. Jeśli w powiecie łęczyńskim wskaźnik reprodukcji wirusa nie spadnie – powiat może zostać zaliczony do żółtej strefy, a wtedy zaczną tam obowiązywać dodatkowe obostrzenia i ograniczenia dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że tylko dziś potwierdzono 1136 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Zmarło 25 kolejnych osób z COVID-19. Bilans od początku epidemii to 82 809 zakażeń i 2369 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.