Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków. Jak się zgłosić? Zasady Mieszkania+ w Świdniku

i

Autor: Pixabay/PhotoMIX-Company

Mieszkanie Plus w Świdniku. GIGANTYCZNE zainteresowanie! Setki chętnych na 108 mieszkań

2021-03-17 8:38

Dwa bloki, a w nich w sumie 108 mieszkań. Wydaje się, że to całkiem sporo, ale… wciąż za mało. Pokazuje to liczba chętnych na Mieszkanie Plus w Świdniku. Przez pierwsze 24 godziny naboru do programu zgłosiło się ponad 500 osób! A przed nami jeszcze cały miesiąc „rekrutacji”. Zainteresowanie jest gigantyczne!

Program Mieszkanie Plus w Świdniku cieszy się gigantycznym zainteresowaniem! Przez 24 godziny od uruchomienia naboru, swoje wnioski przesłało ponad 500 osób. Mieszkań, o które mogą się starać, jest 108. Już teraz jest pięciu chętnych na jedno miejsce, a przyjmowanie zgłoszeń potrwa jeszcze prawie miesiąc. Nabór wniosków ruszył w poniedziałek, 15 marca.

W ciągu 24 godzin wpłynęło 540 wniosków od osób zainteresowanych najmem lokali powstających w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W Świdniku powstaje ich 108, co oznacza pięciu chętnych na jedno mieszkanie. Nabór wniosków potrwa do 15 kwietnia – informuje spółka PFR Nieruchomości.

Inwestycja w Świdniku w ramach programu Mieszkanie Plus to dwa czterokondygnacyjne bloki we wschodniej części miasta przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 108 mieszkań – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż wynosi około 50 metrów kwadratowych. Mieszkania mają być przekazane do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

Wszystkie mieszkania będą oferowane w standardzie podstawowym – z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych. Oznacza to, że wprowadzający się będą musieli jedynie urządzić kuchnię i wnieść do mieszkania meble – przypominają przedstawiciele PFR Nieruchomości.

Jak zgłosić się po Mieszkanie Plus w Świdniku? Zobacz nasz informator: Mieszkanie Plus w Świdniku. Nabór wniosków. Jak się zgłosić? Zasady Mieszkania+ w Świdniku.

Nabór najemców mieszkań powstałych z rządowego programu mieszkaniowego składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które w Świdniku można wypełnić na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl, do 15 kwietnia. Następnie w ciągu 14 dni trzeba dostarczyć niezbędne dokumenty.

Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa przyjętymi przez Radę Miasta Świdnik, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in.: rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku – informuje spółka.

Jak podkreślono, o mieszkanie w Świdniku może ubiegać się każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody, np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

PFR Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus zaoferowała już najemcom ponad 1000 mieszkań – m.in. w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu czy Kępicach. Kolejne niemal 2,5 tysiąca znajduje się w budowie w takich lokalizacjach, jak: Katowice, Kraków, Łowicz, Zamość czy Radom. Poza mieszkaniami w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego spółka posiada w największych polskich miastach blisko 2000 lokali Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Super Raport 17.03 (Goście: Marek Belka - europoseł, były premier oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak - PO