Mieszkanie Plus w Lublinie. Nowe osiedle Za Cukrownią. Zbudują 390 mieszkań. Kiedy?

i

Autor: Pixabay/PhotoMIX-Company Sondaż jak policzek dla PiS. Polacy nie wierzą w tanie mieszkania

Mieszkanie Plus w Lublinie. Nowe osiedle Za Cukrownią. Zbudują 390 mieszkań. Kiedy?

2021-06-30 8:47

Około 390 mieszkań na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus zostanie wybudowanych na terenie po byłej cukrowni przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej została podpisana w poniedziałek. Budowa ma ruszyć w drugim kwartale 2022 roku. Kiedy będą gotowe? Program Mieszkanie Plus w Lublinie może cieszyć się tak ogromnym powodzeniem, jak w innych miastach. W Świdniku chętnych było znacznie więcej niż lokali. Nowe osiedle Za Cukrownią powstanie w sąsiedztwie Areny Lublin, blisko budowanego Dworca Metropolitalnego i 2,5 kilometra od centrum miasta.

Mieszkanie Plus w Lublinie. Nowe osiedle powstanie Za Cukrownią – w rejonie ul. Krochmalnej. Zbudują tam 390 mieszkań w ramach rządowego programu. Kto będzie mógł w nich mieszkać? Kiedy będą gotowe? Oto najważniejsze wiadomości o programie Mieszkanie Plus w Lublinie.

Spółka PFR Nieruchomości poinformowała, że pierwsze w Lublinie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus zostanie zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy, która ma na swoim koncie realizację m.in. Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie czy Centrum Chopinowskiego w Warszawie. Została już podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej.

Super Raport 29.06 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski

Zgodnie z założeniami, przy ul. Krochmalnej powstaną trzy budynki, które pomieszczą około 390 mieszkań. Będą to bloki pięcio- i siedmiokondygnacyjne z garażami podziemnymi na 444 stanowiska. W strukturze mieszkań przewidziano zarówno kawalerki jak i M4 – przekazała spółka PFR. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zabiegali o to, aby program Mieszkanie Plus zawitał do Lublina. Dziękuję radnym i prezydentowi, który zaproponował zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wszędzie tam, gdzie ten program jest już realizowany – w Krakowie, Katowicach, czy choćby w Świdniku – zainteresowanie jest ogromne i przekłada się na kilka osób na jeden lokal – mówi wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Mieszkania Plus powstaną w Lublinie ul. Krochmalnej w odległości 2,5 kilometra od centrum Lublina. Jest to teren należący kiedyś do Cukrowni Lublin, która została uruchomiona w 1895 roku. Zakład zamknięto w 2010 roku w wyniku restrukturyzacji przemysłu cukrowniczego w Polsce. Od 2015 roku plac po cukrowni wynajmowany był przez ośrodki szkolenia kierowców. W grudniu 2020 roku działkę zakupiła spółka PFR Nieruchomości. Spółka ma na swoim koncie już niemal 400 mieszkań na terenie Lubelszczyzny. Chodzi o osiedle w Białej Podlaskiej, które zostało przekazane najemcom trzy lata temu, a także inwestycje powstające w Świdniku i Zamościu.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości, w budowie jest obecnie ponad 2 tys. mieszkań, m.in. w Krakowie, Toruniu czy Dębicy – przypomina PAP.

Plan zakłada, że Mieszkanie Plus w Lublinie ma być gotowe w IV kwartale 2024 roku.