Lubelskie. 70-latka padła ofiarą oszustów

i

Autor: pixabay.com Lubelskie. 70-latka padła ofiarą oszustów - zdjęcie poglądowe

Seniorka dostała koszmarną wiadomość. "Twoja wnuczka potrąciła ciężarną kobietę. Dziecko zmarło"

2021-06-29 15:44

Wstrząsająca historia z Lubelszczyzny. 70-letnia kobieta otrzymała telefon z informacją, że jej wnuczka potrąciła kobietę w ciąży. Dziecko w łonie matki miało w wyniku zdarzenia stracić życie. - Mężczyzna oświadczył, że wnuczka pokrzywdzonej spowodowała wypadek drogowy potrącając na przejściu kobietę w zaawansowanej ciąży. Dodał, że stan pokrzywdzonej jest bardzo ciężki i leży pod respiratorem, natomiast życia dziecka nie udało się uratować - informuje policja. To było jednak zwykłe oszustwem. Kobieta dała się nabrać i straciła 160 tys. złotych, które miały uratować "wnuczkę" przed karą.

Lubelskie. 70-latka padła ofiarą potwornego oszustwa

Do Komendy Powiatowej Policji w Białej Podlaskiej zgłosiła się 70-letnia kobieta. Seniorka była roztrzęsiona. Straciła 160 tys. złotych. Kobieta padła ofiarą oszustów. - W niedzielne popołudnie na jej numer stacjonarny zadzwonił nieznajomy podający się za policjanta. Mężczyzna oświadczył, że wnuczka pokrzywdzonej spowodowała wypadek drogowy potrącając na przejściu kobietę w zaawansowanej ciąży. Dodał, że stan pokrzywdzonej jest bardzo ciężki i leży pod respiratorem, natomiast życia dziecka nie udało się uratować - podaje policja.

Rozmówca powiedział kobiecie, że należy szybko opłacić kaucję w wysokości 180 tys. złotych. Po pieniądze miał się zgłosić adwokat lub współpracownik policji. 70-latka przekazała środki oszustom. To było ponad 160 tys. złotych. Dopiero po jakimś czasie zrozumiała, że padła ofiarą bezczelnego oszusta.

Ponawiamy apel o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Nigdy nie należy pochopnie decydować się na finansowe wsparcie osoby, która w rozmowie telefonicznej prosi o pożyczkę. Zawsze należy wcześniej zweryfikować, czy oby na pewno rozmawiamy z osobą, za którą podaje się telefoniczny rozmówca. Gdy rozmowa telefoniczna wyda się nam podejrzana natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 - apeluje lubelska policja.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Mundurowi apelują do rodzin osób starszych, aby zwracały im uwagę na tego typu telefony. Nigdy nie wiadomo bowiem, który senior padnie ofiarą oszustów. To samo dotyczy sąsiadów - nie bądźmy obojętni, rozmawiajmy z nimi. Jak widać, można w mgnieniu oka stracić cały dorobek życia.