Miała 4 promile, jechała na rowerze. Rozbiła się o... ZNAK DROGOWY!

2020-09-16 16:05 ToM
Miała 4 promile, jechała na rowerze. Rozbiła się o... ZNAK DROGOWY!
Autor: KPP Łuków Miała 4 promile, jechała na rowerze. Rozbiła się o... ZNAK DROGOWY!

51-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się na wycieczkę rowerową. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że kobieta była kompletnie pijana. W pewnym momencie jej podróż zakończył znak drogowy, o który rozbiła się walcząca z grawitacją rowerzystka. Kobieta straciła przytomność, choć ciężko stwierdzić czy od niegroźnego urazu, czy może upojenia. Alkomat wskazał aż 4 promile!

Pijana rowerzystka wybrała się na wycieczkę we wtorkowe popołudnie. Mimo kompletnego upojenia jakoś dawała sobie radę dzielnie pedałując, ale w pewnym momencie stało się nieuniknione - 51-letnia rowerzystka upadła. Do upadku doszło jednak w niecodziennych okolicznościach.

- Mundurowi ustalili, że 51-letnia łukowianka jadąc rowerem po chodniku uderzyła w metalową barierę ochronną i znak drogowy - relacjonuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z łukowskiej policji. - Pokrzywdzona kobieta już odzyskała przytomność, jednak policjanci w dalszym ciągu nie mogli porozumieć się z nią. Przyczyna wypadku i brak kontaktu z nią okazała się prozaiczna. W organizmie rowerzystki stwierdzono prawie 4 promile alkoholu w organizmie - dodaje funkcjonariusz.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego, kobieta została skierowana do szpitala, ale medycy po opatrzeniu rany stwierdzili, że nie ma potrzeby hospitalizacji. Teraz 51-letnia rowerzystka trzeźwieje we własnych czterech ścianach. Nie uniknie jednak konsekwencji.

- Wkrótce 51-latka za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i „jazdę” po chodniku odpowie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna i zakaz kierowania rowerami, a nawet kara aresztu - zaznacza aspirant sztabowy Jóźwik.

Bus zmiótł trzy osoby na pasach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.