Świerszczów: DRAMATYCZNA akcja ratunkowa. W środku nocy walczyli o życie niemowlaka!

2020-09-16 9:04 Marek Targoński
Świerszczów: DRAMATYCZNA akcja ratunkowa. W środku nocy walczyli o życie niemowlaka!
Autor: Pixabay/StockSnap

Jego rodzice przeżyli prawdziwe chwile grozy, gdy w środku nocy ich półroczne dziecko zakrztusiło się i nie mogło oddychać! Dramatyczna akcja ratunkowa w Świerszczowie (pow. łęczyński) na Lubelszczyźnie. Rodzice i policjanci w środku nocy walczyli o życie niemowlaka.

Dramatyczna akcja ratunkowa miała miejsce w niedzielę w nocy. Do policjantów drogówki pracujących w Świerszczowie (pow. łęczyński) podjechał samochód osobowy, z którego wybiegli przerażeni rodzice półrocznego malucha.

Pilnie poprosili mundurowych o pomoc, ponieważ ich syn zadławił się, miał problem z oddychaniem i tracił przytomność. Z uwagi na stan zagrażający życiu niemowlaka mundurowi podjęli decyzję o przetransportowaniu radiowozem malucha do najbliższego szpitala w Łęcznej – relacjonuje sierż. szt. Izabela Zięba z łęczyńskiej policji.

Radiowóz ruszył w kierunku szpitala, a policjanci wezwali pogotowie ratunkowe – załoga karetki ruszyła w ich stronę. Walka o życie niemowlaka toczyła się policyjnym samochodzie. Na szczęście dziecko odzyskało przytomność i zaczęło samodzielnie oddychać.

W Turowoli nastąpiło przekazanie dziecka pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, skąd dalej niemowlę trafiło do szpitala dziecięcego w Lublinie – dodaje Zięba.

Super Raport 15.09 (Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK oraz adwokat Michał Wawrykiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.