Marsz Równości 2022 w Lublinie. Znamy datę! Kiedy parada równości w Lublinie?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Marsz Równości 2022 w Lublinie. Znamy datę! Kiedy parada równości w Lublinie?

Marsz równości

Marsz Równości 2022 w Lublinie. Znamy datę! Kiedy parada równości w Lublinie?

2022-08-05 10:35

Marsz Równości 2022 w Lublinie. Znamy datę i trasę wydarzenia, które budzi gigantyczne emocje. Kiedy tęczowa (i w tym roku: neonowa) parada równości przejdzie ulicami Lublina? Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie zdradza i zapowiada pierwsze szczegóły wydarzenia. Marsz Równości 2022 w Lublinie odbędzie się w sobotę, 3 września.

Lublin: Marsz Równości 2022: 3 września, godz. 13.00

Marsz Równości odbędzie się w tym roku w Lublinie po raz czwarty. Wydarzenie za każdym razem wywołuje gigantyczne emocje – pozytywne i negatywne. Jak będzie w tym roku? Zapewne podobnie. Przekonamy się już w sobotę, 3 września 2022 roku, bo to właśnie wtedy odbędzie się IV Marsz Równości w Lublinie.

W tym roku chcemy podkreślić aspekt widoczności osób LGBT+ w naszym mieście – i to dosłownie! Będzie to jedyny w swoim rodzaju neon pride, czyli wydarzenie tak bardzo fluorescencyjne i tęczowe jak to tylko możliwe. W ten wyjątkowy dzień z dumą wyjdziemy wspólnie na ulice i pokażemy siebie takimi, jakimi jesteśmy – zapowiadają organizatorzy.

Marsz Równości 2022 w Lublinie. Data i miejsce

Marsz Równości 2022 w Lublinie rozpocznie się w sobotę, 3 września, o godz. 13.00, w Alejach Racławickich – na wysokości Centrum Spotkania Kultur. Marsz Równości zawsze odbywa się w centrum miasta i jest manifestacją, paradą na głównych jego ulicach. W tym roku – jak informuje Dziennik Wschodni – do Ratusza zgłoszono zgromadzenie publiczne na następującej trasie: Aleje Racławickie, ul.: Lipowa, Narutowicza, Głęboka, Sowińskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki, plac przed Galerią Labirynt. Trasa może się jednak jeszcze zmienić.

Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Lublinie?
III Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina