Marihuana zamiast pieczarek! Potężna plantacja w Lubelskiem

i

Autor: KWP Lublin Marihuana zamiast pieczarek! Potężna plantacja w Lubelskiem

Marihuana zamiast pieczarek! Potężna plantacja w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

2021-12-28 9:33

Prawie dwa tysiące roślin i kilogramy gotowego już suszu. Lubelscy policjanci natrafili na plantację marihuany prowadzoną w niemal profesjonalnych warunkach. Jej twórcy ukryli ją w… dawnej pieczarkarni. Zamiast grzybów rosły tam jednak wysokie krzewy konopi. Trzy osoby zostały aresztowane.

Plantacja marihuany w budynkach dawnej pieczarkarni na Lubelszczyźnie. Konopie były uprawiane w profesjonalnych warunkach. Cała hala pokryta była zielonymi krzewami. W sprawie zatrzymano już trzech mężczyzn – zostali aresztowani. Potężna plantacja marihuany została zlikwidowana. – W hali wykorzystywanej niegdyś jako pieczarkarnia sprawcy uprawiali niemal dwa tysiące roślin. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad pięć kilogramów suszu marihuany – potwierdza kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Zobacz zdjęcia plantacji marihuany w Lubelskiem. Konopie były uprawiane w budynku dawnej pieczarkarni. Zobacz!

Niedługo przed świętami bialscy policjanci weszli do budynku dawnej pieczarkarni na terenie powiatu. Podejrzewali, że w środku kwitnie uprawa, ale już nie grzybów… Ich informacje się potwierdziły. W budynku odkryli plantację marihuany, a do tego cały profesjonalny osprzęt: oświetlenie, wentylatory, filtry, nawozy, pochłaniacze, a także komputer.

Marihuana zamiast pieczarek

– Realizując czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przyjechał „by dojrzeć interesu” – informuje Salczyńska-Pyrchla. Mężczyzna jest jedną z trzech zatrzymanych i aresztowanych już w tej sprawie osób. – W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 44-49 lat. W samochodzie należącym do 44-latka policjanci ujawnili marihuanę, a w miejscu jego zamieszkania gotówkę. Pieniądze zabezpieczyli też w mieszkaniu 49-latka. Łącznie była to kwota niemal 70 tysięcy złotych.

W sumie w ręce mundurowych wpadło trzech mężczyzn. Najbliższe miesiące spędzą za kratami, bo bialski sąd zgodził się na ich aresztowanie. W celach poczekają na proces, w którym może im grozić kara 10 lat więzienia. – Mężczyźni odpowiadać będą za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość marihuany, a także wytwarzanie oraz posiadanie znacznej ilości tego narkotyku – informują śledczy. Jeden z mężczyzn, 44-latek, dodatkowo zostanie oskarżony o jazdę pod wpływem narkotyków.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zabezpieczyli łącznie ponad pięć kilogramów marihuany i ponad 1300 roślin konopi. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy, która – jak przyznają – może mieć charakter rozwojowy.

Sonda
Narkotyki. Czy posiadanie przy sobie małej ilości marihuany powinno być w Polsce legalne?