Maksym zatopił nóż w ciele 24-latka. Krwawy horror w Kozłówce. „Usiłowanie zabójstwa”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Skitterphoto Maksym zatopił nóż w ciele 24-latka. Krwawy horror w Kozłówce. „Usiłowanie zabójstwa”

Maksym zatopił nóż w ciele 24-latka. Krwawy horror w Kozłówce. „Usiłowanie zabójstwa”

2022-03-09 8:43

Krwawy horror w Kozłówce (pow. lubartowski) na Lubelszczyźnie. 35-letni Ukrainiec, Maksym V. zatopił nóż w ciele swojego młodszego kolegi, 24-letniego Białorusina. Obaj pracowali dla tego samego przedsiębiorcy, a w feralny wtorkowy wieczór razem siedli do kieliszka. Nie wiadomo, o co poszło, ale wspólna libacja skończyła się tragicznie – Ukrainiec zaatakował Białorusina nożem.

Przerażający, krwawy finał libacji w Kozłówce na Lubelszczyźnie. Wspólne picie zamieniło się w dramatyczny horror. Maksym V., jak podejrzewają śledczy, zatopił nóż w ciele 24-letniego kolegi z Białorusi. 35-letni Ukrainiec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – przekazali przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, która bada sprawę.

Zobacz też: Skatowali go w jego własnym domu. Zatłukli na śmierć, dla pieniędzy. Zgroza na Lubelszczyźnie

Do zdarzenia doszło we wtorek (1.03) wieczorem w Kozłówce w powiecie lubartowskim (woj. lubelskie). Według ustaleń prokuratury, mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie biesiadnicy się pokłócili. Podczas awantury obywatel Ukrainy zaatakował Białorusina nożem – wynika z ustaleń śledczych. 24-latkowi udało się uciec, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Maksym V. został zatrzymany. Złożył wyjaśnienia, ale nie był w stanie wytłumaczyć, co nim kierowało.

Polskie strzelnice przeżywają oblężenie. To skutek wojny w Ukrainie

Nie kwestionuje tego, że zadał cios nożem, natomiast z uwagi na stan nietrzeźwości nie do końca był w stanie wytłumaczyć, jakie motywy nim kierowały. Natomiast zaprzeczył, jakoby chciał pozbawić życia pokrzywdzonego – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, prok. Krzysztof Maryńczak.

Śledczy postawili Maksymowi V. zarzut usiłowania zabójstwa obywatela Białorusi i spowodowania u niego obrażeń ciała, skutkujących naruszeniem zdrowia trwającym powyżej siedmiu dni. Obaj mężczyźni byli zatrudnieni przez lokalnego przedsiębiorcę. Za usiłowanie zabójstwa grozi dożywotnie więzienie.

Sonda
Wierzysz, że ta sprawa zostanie wyjaśniona?