Makabryczna śmierć w płomieniach. Tragiczny pożar w Wierzchowiskach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Makabryczna śmierć w płomieniach. Tragiczny pożar w Wierzchowiskach

Makabryczna śmierć w płomieniach. Tragiczny pożar w Wierzchowiskach

2022-02-15 8:57

Wierzchowiska Pierwsze. Makabryczna śmierć 71-letniego mężczyzny. Pożar, który wybuchł w niedzielę w domu jednorodzinnym, okazał się tragiczny w skutkach. Lokalne media podają, że zmarły był osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Ogień i dym uniemożliwiły jego szybką ewakuację. Starszy mężczyzna nie przeżył.

Makabryczna śmierć wśród płomieni. Policja pod nadzorem prokuratury bada przyczyny niedzielnego, tragicznego pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze (pow. świdnicki, woj. lubelskie), w wyniku którego zmarł 71-letni mężczyzna. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Zawiadomienie o pożarze strażacy otrzymali w niedzielę około godz. 15.20. – Na miejsce udały się trzy zastępy PSP i dwa OSP – powiedział st. kpt. Paweł Dańko z KP PSP w Świdniku, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Jak podał Dańko, osoby postronne poinformowały strażaków, że w kuchni płonącego domu na łóżku leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. – Osoby postronne próbowały go wydostać z domu, jednak z uwagi na silne zadymienie okazało się to niemożliwe – wyjaśnił Dańko.

Zobacz też: Skatował 33-latka podczas libacji? Seria zatrzymań po tragedii we Włodawie

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Inwazja Putina może nastąpić do końca miesiąca

Portal Lublin112 podał, że mężczyzna był osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Ogień i dym uniemożliwiły jego szybką ewakuację. Strażakom udało się wydostać 71-latka, ale obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego stwierdził jego zgon. Jako prawdopodobną przyczynę śmierci strażacy wskazują zaczadzenie.

Dańko poinformował, że gaszenie pożaru trwało niemal trzy godziny. – Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej – dodał. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, którzy zajmują się ustaleniem dokładnych okoliczności tragicznego pożaru domu w Wierzchowiskach Pierwszych, przekazali, że na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i biegły z zakresu pożarnictwa. Śledztwo jest w toku.

Sonda
Czy boisz się pożaru?