Marsz Równości w Lublinie

i

Autor: Olka Mazur

Lublin: Zarzuty także dla uczestników Marszu Równości! NOWE FAKTY [AUDIO]

2019-09-30 12:40

26 osób zatrzymanych w trakcie II Marszu Równości w Lublinie usłyszało już zarzuty. Zastosowano wobec nich dozór policji. Pozostali zatrzymani usłyszą zarzuty jeszcze dzisiaj.

Wśród osób, którymi „zajmuje się” prokuratura są nie tylko kontrmanifestanci blokujący II Marsz Równości w Lublinie, ale też uczestnicy tej manifestacji!

Są również osoby, które zostały zatrzymane i były uczestnikami II Marszu Równości. Jedna z takich osób została zatrzymana pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariusza policji – mówi prokurator Bartosz Frąk z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Większość zatrzymanych to kontrmanifestanci, którzy próbowali zatrzymać i zakłócić marsz oraz atakowali policjantów.

Zatrzymani odpowiadają przede wszystkim za czynny udział w zbiegowisku. Niektórzy z nich usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji, znieważenia ich oraz publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.​

Z prokuratorem Bartoszem Frąkiem rozmawiała Olka Mazur z Radia ESKA Lublin. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE