Lublin: Szczepienia na COVID-19. W całym regionie ponad 65 tys. szczepionek. Nowe dane

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Lublin: Szczepienia na COVID-19. W całym regionie ponad 65 tys. szczepionek. Nowe dane

2021-02-01 15:05

Ponad 1,7 tys. seniorów zaszczepiono dotychczas w punkcie szpitala tymczasowego w Lublinie. W całym regionie zastrzyki wykonano ponad 65 tys. razy, w tym ponad 9,7 tys. osób przyjęło już drugą dawkę. Do 84 punktów prowadzących szczepienia na COVID-19 opóźnią się dostawy specyfiku. Jak wygląda akcja szczepień przeciwko koronawirusowi w Lublinie i na Lubelszczyźnie? Oto najnowsze dane.

Coraz więcej osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi na Lubelszczyźnie. Blisko 10 tys. mieszkańców przyjęło już dwie dawki, zyskując odporność. Ponad 65 tys. szczepionek podano pacjentom w regionie. Jak wygląda program szczepień na Lubelszczyźnie? Oto najnowsze dane.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 szpitala tymczasowego w Lublinie w halach Targów Lublin utworzono w szpitalu klinicznym nr 1 przy ul. Radziwiłłowskiej, gdzie są lepsze warunki. Dotychczas zaszczepiono tam ponad 1,7 tys. seniorów.

Zobacz też: Poniatowa: PIEKŁO PSÓW. Właściciel „hodowli” trzymał je w SKANDALICZNYCH warunkach

Od tygodnia pierwszą dawkę otrzymują seniorzy z grupy pierwszej – ok. 240 osób dziennie. Rzeczniczka szpitala klinicznego Anna Guzowska poinformowała, że do niedzieli zaszczepiono tu ok. 1,7 tys. seniorów. Kolejne ponad 200 osób z tej grupy ma przyjąć szczepionkę w poniedziałek, co daje łącznie 1,9 tys. – dodała Guzowska.

W szpitalu trwają też szczepienia drugą dawką osób z grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia. Pierwszą dawką zaszczepiono tu prawie 1,5 tys. osób, głównie personel szpitala, ale też pracowników innych jednostek służby zdrowia. Drugą dawkę otrzymało już ponad 500 osób.

W szpitalu klinicznym pierwszą dawką zaszczepiono także ok. 1,2 tys. studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od wtorku ma zacząć się podawanie im drugiej dawki. Ostatnia dostawa szczepionek do szpitala była w czwartek – szpital otrzymał wtedy 2340 dawek. Iniekcje odbywają się tu codziennie, także w weekendy.

Z powodu ograniczeń w dostawach od producenta do 84 punktów szczepień w woj. lubelskim nie dotrą w poniedziałek szczepionki.Dotrą do tych punktów z jednodniowym opóźnieniem. Harmonogram dotyczący 30 dawek szczepionki na tydzień zostanie zachowany – poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka.

W woj. lubelskim działa w sumie 415 punktów szczepień. Szczepienia grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, prowadzone są w 32 szpitalach węzłowych. W wielu z nich trwają także szczepienia seniorów.

Zobacz też: CENZURA na Facebooku? Prezes Hospicjum im. Małego Księcia: „Nie chcą promować życia”

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego, Remigiusza Małeckiego do niedzieli w sześciu szpitalach podległych marszałkowi woj. lubelskiego zaszczepiono w sumie blisko 15,5 tys. osób, z czego ponad 2,7 tys. osób przyjęło drugą dawkę.

Z rządowego raportu szczepień wynika, że w Lubelskiem zaszczepiono przeciw COVID-19 prawie 66 tys. osób, w tym ponad 9,7 tys. drugą dawką. Ostatniej doby szczepionkę przyjęły 444 osoby. Najwięcej szczepień – ponad 24,2 tys. – wykonano w Lublinie, ponad 4,3 tys. w powiecie puławskim, ponad 3,6 tys. w Białej Podlaskiej, ponad 3,1 tys. w Zamościu i ponad 2,3 tys. w Chełmie.

Ruszyły szczepienia seniorów w Lublinie