Lublin: Średnia pensja. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Lubelskiem? Dane GUS

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/_Alicja_ Lublin: Średnia pensja. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Lubelskiem? Dane GUS

Przeciętne wynagrodzenia

Lublin: Średnia pensja. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Lubelskiem? Dane GUS

2022-08-12 14:35

Ile wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie lubelskim? Ile średnio zarabia się w Lublinie? Urząd Statystyczny w Lublinie ma nowe dane. Dla wielu osób te wskaźniki mogą być szokujące. Ile wynosi średnia pensja na Lubelszczyźnie? Ile statystycznie zarabiamy?

Dane o przeciętnych miesięcznych wynagrodzeniach to ważny wskaźnik opisujący kondycję gospodarki. Gdy jednak czytamy o średnich zarobkach, a później zaglądamy do portfela, często czujemy, że coś tu się nie zgadza… A jednak, dane są nieubłagane. Jak wyglądają w skali naszego regionu?

Lubelskie. Średnie pensje i wynagrodzenia w województwie

W województwie lubelskim przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2022 roku wynosiło 5408,11 zł. To kwota brutto, a więc znaczna jej część zostanie nam odebrana w formie podatków i innych opłat. Ile dostaniemy na rękę? Kwota netto to mniej więcej… 3 920 złotych.

Jelenia Góra: Furiat skatował kierowcę autobusu

Lublin. Średnie zarobki. Przeciętne wynagrodzenie

Z kolei w Lublinie średnie zarobki są wyższe. Największe miasto w regionie statystycznie zarabia więcej niż inne miejscowości województwa. Wciąż jednak daleko nam do średnich w skali kraju, a te w czerwcu wyniosły 6554 zł brutto.

Wracając do Lublina. Tu w czerwcu przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5651,31 zł – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Lublinie. Taka kwota to – plus minus – około 4076 złotych netto, a więc „na rękę” dla pracownika.

Średnie pensje i przeciętne wynagrodzenia. Zarabiasz tyle?

Zarabiasz mniej czy więcej niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Lublinie albo na Lubelszczyźnie? Daj znać poniżej lub w komentarzu pod artykułem.

Sonda
Przeciętne wynagrodzenia. Zarabiasz mniej czy więcej?