Lublin: ŚMIERTELNY wypadek przy Dworku Grafa. 57-latek ZGINĄŁ mimo reanimacji

i

Autor: KWP Lublin

Lublin: ŚMIERTELNY wypadek przy Dworku Grafa. 57-latek ZGINĄŁ mimo reanimacji

2020-10-05 14:19

Makabryczny początek tygodnia w Lublinie. Przy Dworku Grafa, na rondzie Cybulskiego, doszło dziś w nocy do śmiertelnego wypadku. 57-latek zginął mimo reanimacji na miejscu tragedii. Mężczyzna jechał motorowerem, został potrącony przez kierowcę osobówki. Co tam się stało?

Śmiertelny wypadek w Lublinie przy Dworku Grafa. Dziś w nocy (ok. godz. 3.30) zginął tam 57-latek. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Co tam się stało? Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Seat jechał od ulicy Grafa. Mężczyzna, wjeżdżając na rondo, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa będącemu na skrzyżowaniu motorowerzyście – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Motorowerzysta w wyniku wypadku doznał bardzo poważnych obrażeń. Reanimacja nie przyniosła efektu, mężczyzna zmarł na miejscu tragedii.

Teraz śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny makabrycznego wypadku. – Funkcjonariusze wspólnie z biegłym oraz prokuratorem przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady – dodaje Gołębiowski. Ciało 57-letniego mężczyzny zostanie zbadane podczas sekcji zwłok.

47-letni kierowca seata był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby, grozi do kara ośmiu lat pozbawienia wolności – przypominają policjanci. I jednocześnie po raz kolejny apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

Super Raport 05.10 (Goście: Robert Biedroń - eurodeputowany, Nowa Lewica oraz Kamil Bortniczuk - Porozumienie)