Lublin: ROZKRADAŁ obwodnicę miasta… na części! GIGANTYCZNE straty. Szokujące!

i

Autor: Pixabay/emkanicepic

Lublin: ROZKRADAŁ obwodnicę miasta… na części! GIGANTYCZNE straty. Szokujące!

2021-03-31 8:21

Rozkradał obwodnicę Lublina na części! Rozbierał ją kawałek po kawałku. 44-latek spod Lublina spowodował gigantyczne straty. To szokujące, bo mężczyzna nakradł części i elementy konstrukcyjne warte… 60 tys. złotych. Jest podwójnym pechowcem, bo nie dość, że wpadł w ręce policji, to jeszcze sprzedawał swoje „fanty” po zaniżonej cenie. Nie wiedział, chyba, co kradnie.

Zaskakująca historia z Lublina. Policjanci wytropili mężczyznę, który… rozkradał obwodnicę miasta. Rozbierał ją na części, wynosił i sprzedawał kawałek po kawałku. Spowodował w ten sposób gigantyczne straty, a na siebie sprowadził ogromne kłopoty.

Obwodnica Lublina „ubożała” od wielu miesięcy. Ktoś bezczelnie wymontowywał i zabierał metalowe elementy trasy S-12. Osobliwy łup? Zdecydowanie, ale też – jak przyznają policjanci – bardzo wartościowy. O sprawie zawiadomił ich zarządca drogi. Mundurowi zaczęli działać!

Zobacz też: Hrubieszów: 23-latka utknęła pod… KALORYFEREM. Myślała, że ktoś ją goni! SZOKUJĄCE

Kradzione były metalowe kraty technologiczne wykorzystywane głównie przy wiaduktach. Łączną wartość mienia oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kto i po co rozkradał arterię otaczającą miasto? Mundurowi mieli twardy orzech do zgryzienia, by namierzyć złodzieja. Pracowali nad tym od lutego, aż w końcu, po kilku tygodniach, udało się go wytropić. Trop wiódł do mieszkańca podlubelskiej miejscowości.

Zrealizowane ustalenia doprowadziły operacyjnych do mieszkańca gminy Wólka. 44-latek został zatrzymany. Jak się okazało, skradzione elementy sprzedawał na skupach złomu, za niewielką część wartości – dodaje Gołębiowski.

Policjantom udało się odzyskać część skradzionych elementów obwodnicy Lublina. 44-latek nie przyznaje się do winy. Grozi mu pięć lat więzienia.

Jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc? Spytaliśmy o to mieszkańców Lublina