Lublin: Remont Krakowskiego Przedmieścia. Kiedy utrudnienia dla kierowców?

i

Autor: Pixabay/radoslawczarnecki0 Lublin: Remont Krakowskiego Przedmieścia. Kiedy utrudnienia dla kierowców?

Lublin: Remont Krakowskiego Przedmieścia. Kiedy utrudnienia dla kierowców?

2021-06-15 13:28

Ponad milion złotych będzie kosztować remont chodników i jedni przy ul. Krakowskie Przedmieście w ścisłym centrum Lublina. Prace drogowe rozpoczęły się we wtorek. Od lipca spodziewane są utrudnienia w ruchu. To kolejna inwestycja drogowa w samym sercu Lublina, choć nie będzie powodowała tak dużych utrudnień jak prace na ul. Lipowej i w Alejach Racławickich. Czego powinni spodziewać się piesi i kierowcy w Lublinie w czasie remontu Krakowskiego Przedmieścia?

Remont ul. Krakowskie Przedmieście wpłynie na komfort korzystania z głównego ciągu komunikacyjnego miasta. Odnowiona jezdnia i chodniki zwiększą bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych – przekonuje zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju Artur Szymczyk. Zaznaczył też, że nowa infrastruktura drogowa dopełni, wykonane na jesieni ubiegłego roku, prace w zakresie zieleni i poprawi estetykę Śródmieścia.

Jak poinformował ratusz, we wtorek rozpoczęły się prace drogowe na głównej arterii miasta. Remont chodników i jezdni dotyczy fragmentu ul. Krakowskie Przedmieście od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Łącznie to 4,5 tys. mkw. powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników.

Zobacz też: Lublin: Oszustwo „na policjanta”. Ta 29-latka ma sporo na sumieniu. Jest już wolna

Drogowcy wymienią dwie warstwy jezdni, krawężniki, elementy studzienek deszczowych. Prace obejmą także wymianę nawierzchni na zatokach autobusowych oraz wyrównanie chodników. Odnowione zostaną również słupki, stojaki rowerowe i kosze na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome – podaje Polska Agencja Prasowa.

Remont chodników potrwa do końca czerwca. Później drogowcy wejdą na jezdnię, co wiąże się z wprowadzeniem utrudnień w ruchu. – O przebiegu prac oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco – informuje Ratusz. Modernizacja fragmentu Krakowskiego Przedmieście będzie kosztować 1,14 mln zł. Całość prac drogowych ma zakończyć się w drugiej połowie lipca – informuje PAP.

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja