Lublin: Przejechał się na kurierze. OSZUST trafił za kraty. Niezwykły happy end!

2020-07-03 18:39
Oszustowi grozi do 8 lat więzienia
Autor: KMP Lublin Fałszywy policjant został aresztowany

Oszust z Kolbuszowej na Podkarpaciu jako fałszywy policjant sprawił się bardzo dobrze, przekonując troje starszych mieszkańców Lublina o konieczności ratowania członka rodziny z tarapatów po spowodowaniu wypadku samochodowego. Tadeusz K. (48 l.) wyłudził od nich sporą sumkę, ponad 70 tysięcy złotych, po które wysłał kuriera. Tyle tylko, że emisariusz wystrychnął go na dudka i w drodze do zleceniodawcy odwiedził policję.

Co zrozumiałe, kurier, dzięki któremu dwoje starszych lublinian nie straciło oszczędności swego życia, chce pozostać anonimowy. Na wolności najpewniej pozostali inni członkowie gangu, zapewne bardzo niezadowoleni z rozwoju sytuacji. Mimo to nie wahał się ani chwili co zrobić, kiedy dostał osobliwe zadanie. Owszem, podjął się go i odebrał przesyłki.

Bolid z Politechniki Lubelskiej nagrodzony na Shell Eco-marathon

Najpierw odwiedził starsze małżeństwo, potem samotną kobietę w podobnym wieku. W dwóch pakunkach było łącznie 62 tys. złotych, 700 euro i złota biżuteria warta 6 tys. zł. Zanim udał się na Podkarpacie, po drodze zajechał na komendę policji.

Zobacz też: Tragiczny finał wojskowych ćwiczeń na Lubelszczyźnie. Nie żyje 31-letni żołnierz

– Do lubelskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób. Mężczyzna podejrzewał, że mogą mieć one związek z oszustwami na „policjanta” – opowiada Kamil Gołębiewski z KMP Lublin. Jego wizyta zbiegła się w czasie z telefonami od oszukanych osób. – Straciły ponad 70 tys. złotych, przekazując gotówkę i biżuterię. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku członka rodziny i konieczności przekazania za pośrednictwem policji pieniędzy na ratowanie bliskich.

Oszustowi grozi do 8 lat więzienia
Autor: KMP Lublin Pieniądze i kosztowności wróciły do prawowitych właścicieli

W ślad za kurierem-detektywem do Kolbuszowej pojechali policjanci.

Na terenie Kolbuszowej przygotowana została zasadzka, podczas której zatrzymano mężczyznę odbierającego pieniądze – dodaje Gołębiewski. Pieniądze i biżuteria zostały odzyskane i wrócą do właścicieli.

Tadeusz K. został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu osiem lat więzienia. Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE