Tragiczny finał wojskowych ćwiczeń na Lubelszczyźnie. Nie żyje 31-letni żołnierz

2020-07-04 15:44 Amadeusz Calik
Hrubieszów: Tragiczny finał żołnierskich ćwiczeń. Nie żyje 31-letni mundurowy
Autor: archiwum Wojska Polskiego Hrubieszów: Tragiczny finał żołnierskich ćwiczeń. Nie żyje 31-letni mundurowy

Nie żyje 31-letni żołnierz z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Mężczyzna zasłabł i zmarł chwilę po wykonaniu skoku spadochronowego do wody. Jak poinformował oficer prasowy jednostki - prawdopodobną przyczyną jego śmierci była zapaść, ale dokładne okoliczności bada prokuratura.

W piątek, 3 lipca nad Jeziorem Białym w pobliżu Włodawy odbywały się ćwiczenia 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Żołnierze wykonywali skoki spadochronowe do wody. Po wykonaniu jednego z nich, 31-letni mundurowy źle się poczuł i poprosił o przewiezienie do szpitala.

Jak poinformowała stacja Polsat News, na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala powiatowego we Włodawie. Tam mężczyzna stracił przytomność i zmarł.

Żołnierze z Siedlec dostali nowy sprzęt

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Nie udało się go uratować pomimo intensywnej akcji reanimacyjnej prowadzonej przez lekarzy. Prawdopodobną przyczyną śmierci żołnierza była zapaść - poinformował oficer prasowy 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Ciało wojskowego zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższy wtorek.