Lublin: Polskie Walentynki, czyli jak spędzić Noc Świętojańską? [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

2016-06-14 11:57

Najkrótsza noc w roku, która jest nocą miłości. Jak spędzić prasłowiańskie święto w Lublinie? Sprawdź propozycje!

Noc św. Jana to słowiańskie święto miłości – magiczna noc czaru obchodzona w nocy z 23 na 24 maja. W Lublinie czekają wydarzenia nie tylko dla zakochanych.

Noc Sobótkowa na Moście, 23 czerwca

Najkrótszą noc w roku można spędzić na Moście Kultury. Tam zabawę nakręcać będzie Orkiestra Świętego Mikołaja i Erith. Koncert rozpoczyna się o godz. 20.00. Impreza jest darmowa.  

Noc św. Jana w Skansenie, 24 czerwca

Polecany artykuł:

Skansen kwitnie [ZDJĘCIE]

Muzeum Wsi Lubelskiej na czas „Wiliji św. Jana” przygotowuje widowiskowe obrzędy. Czeka korowód, puszczanie wianków i zabawa przy ognisku. Będzie można przysłuchać się opowieściom o lecznictwie ludowym, magicznych właściwościach ziół, nauka wicia wianków oraz pląsy przy tradycyjnych słowiańskich rytmach. Na wszystkich uczestników czekają konkursy oraz widowiskowa interpretacja baśni świętojańskich. Start o godz. 18.00 w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wstęp darmowy.

Świętojański spływ kajakowy, 25 czerwca

Lubelskie morsy pokonają Bystrzycę w blasku płomieni pochodni. Do nocnej zabawy zapraszają wszystkich chętnych. Spływ rozpoczyna się przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim, a kończy ogniskiem na terenach zielonych za Galą. Koszt uczestnictwa to 30 złotych od osoby, start o godz. 19.00.

Zobacz w galerii powyżej, jak wyglądała ubiegłoroczna Noc św. Jana w Skansenie.