Strefa kibica w Lublinie: Darmowe Euro 2016 przed Aqua [Gdzie? Kiedy działa?]

2016-06-09 18:32

Lubelscy kibice obejrzą Euro w Strefie Kibica Coca-Cola. Sercem piłkarskich emocji będą obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Zygmuntowskich.  

Przed Aqua Lublin czeka 32- metrowy telebim. Na nim lublinianie za darmo obejrzą wszystkie mecze piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji.

- Mam nadzieję, że udowodnimy Polsce, że będzie to największa w Polsce Strefa Kibica – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. - Tutaj można zdrowe emocje wyzwolić podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Miastu potrzebna jest promocja piłki nożnej, województwu również. To jest wyraźny akcent, że zarówno władze samorządowe, jak i władze Miasta Lublin dostrzegają taką potrzebę – wyjaśniał marszałek.

Strefa kibica stanie się sercem Lublina na czas Mistrzostw Europy. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Gdzie jest Strefa Kibica w Lublinie?

Strefa powstała na placu obok Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich i ul. Lubelskiego Lipca, od kompleksu basenowego aż do Hali im. Niedzieli.Telebim został ustawiony od strony ul. Lubelskiego Lipca. Strefa jest przewidziana na maksymalnie tysiąc osób, w niej też nie można spożywać alkoholu. Obok Strefy powstanie miasteczko towarzyszące mogące pomieścić nawet kilka tysięcy osób.

Strefa będzie działała od piątku 10 czerwca do niedzieli 10 lipca, we wszystkie dni meczowe. Startuje codziennie godzinę przed pierwszym meczem. W Strefie będzie można obejrzeć wszystkie mecze Mistrzostw, w tym oczywiście wszystkie mecze z udziałem Reprezentacji Polski.

Zobacz w galerii powyżej, jak wygląda lubelska strefa kibica.

Organizatorem strefy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, a 100 tysięcy złotych dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, który kolejne 15 tysięcy złotych dołożył na organizację strefy w Hrubieszowie.