Lublin: POLICJA weszła do galerii! Szukają ludzi BEZ MASECZEK. Będą MANDATY

i

Autor: KWP Lublin

Lublin: POLICJA weszła do galerii! Szukają ludzi BEZ MASECZEK. Będą MANDATY

2020-12-04 8:53

Policja weszła do galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych w Lublinie. Mundurowi – wspólnie z sanepidem – szukają ludzi bez maseczek, tych, którzy nie utrzymują dystansu i lekceważą ryzyko epidemiologiczne. Wszystko przez koronawirusa i trwającą pandemię COVID-19. Akcja policji potrwa jeszcze kilka dni.

Policja weszła do galerii handlowych w towarzystwie inspektorów sanepidu. Będą wyłapywać tych, którzy nie noszą maseczek. Akcja potrwa kilka dni. Mogą posypać się mandaty!

W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach – wyjaśnia kom. Kamil Gołębiowski.

Super Raport 03.12 (Goście: Michał Dworczyk - szef KPRM, Bartosz Arłukowicz - eurodeputowany PO, Łukasz Krasoń - Polska 2050)

Ochrona i właściciele wielu sklepów i galerii dbają o przestrzeganie przepisów przy wejściu na ich teren, ale już podczas zakupów… bywa różnie. Policja i sanepid chcą przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa czy dystansie społecznym.

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas poruszania się po sklepach, jak również w kolejkach, pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego – przypomina Gołębiowski.

To jednak nie koniec ograniczeń. Przede wszystkim liczba osób, które mogą wejść do centrum handlowego, jest limitowana – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i jedna osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni.

Każdy z klientów ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeśli tego nie robi – może zostać ukarany mandatem.