Konopnica: GROZIŁ, że WYSADZI jej dom, jeśli nie zapłaci! ŻĄDAŁ 10 tys. zł. Szokujące!

i

Autor: Pixabay/arembowski

Konopnica: GROZIŁ, że WYSADZI jej dom, jeśli nie zapłaci! ŻĄDAŁ 10 tys. zł. Szokujące!

2020-12-03 11:47

Szokujące zachowanie… 16-latka. Młody chłopak przekonuje, że to miał być tylko żart, ale w istocie zachował się niemal jak terrorysta. Zadzwonił do 65-latki spod Lublina i groził, że wysadzi w powietrze jej dom, jeśli nie zapłaci mu 10 tys. złotych! Na miejsce ruszyli policyjni pirotechnicy!

Bomby nie było, ale takiej sprawy nikt nie zamierzał puścić nikomu płazem. Policjanci ruszyli tropem „terrorysty” i w końcu do niego dotarli. Teraz młody szantażysta stanie przed sądem. Nie jest nawet pełnoletni, a już zachował się jak zwykły przestępca.

Wszystko zaczęło się niepozorny, zwykły dzień na początku października. 65-latka z gminy Konopnica pod Lublinem odebrała telefon. W słuchawce usłyszała głos młodego mężczyzny. – Rozmówca powiedział, że musi przekazać mu 10 tysięcy złotych. W przeciwnym wypadku zdetonuje bombę, którą podłożył pod jej dom – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Taki sygnał – nawet jeśli wyglądał na fałszywą groźbę – musiał wywołać reakcję i wymagał realnego sprawdzenia. Na miejsce ruszyli policyjni pirotechnicy. Bomby nie było. Ale to nie był koniec sprawy!

Tak powstało lodowisko w Zamościu

Prowadzone czynności pozwoliły ustalić dane sprawcy. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Nieletni został już przesłuchany jako sprawca usiłowania wymuszenia rozbójniczego – informuje Gołębiowski.

Dlaczego nastolatek zrobił coś tak głupiego? Policjantom tłumaczył, że to miał być tylko żart. Pomysł podsunął mu filmik znaleziony w sieci. Numer do 65-latki spod Lublina znalazł przypadkiem w jakimś ogłoszeniu. Problem w tym, że nikomu nie było do śmiechu. 16-latkowi też nie będzie. Niebawem jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.