Lublin: Operacja odwołana – trzeci raz. Pacjent z rakiem musi czekać

2022-01-18 8:21
Łóżka szpitalne
Autor: PAWEŁ NOWAK/SUPER EXPRESS

Lublin. Trudna sytuacja służby zdrowia w czasie pandemii przekłada się na dramatyczną sytuację pacjentów. W Szpitalu Wojskowym w Lublinie 66-latek ze złośliwym rakiem znów nie doczekał operacji. Zabieg, który daje nadzieję i szansę, znów się nie odbył. Po raz trzeci! Mężczyzna i jego bliscy są zdruzgotani. Chodzi o złośliwego raka, a szansa na jego pokonanie znów się oddala…

W obliczu tak poważnych chorób pacjenci często czują się bezradni. Co jednak mają powiedzieć, gdy i w szpitalu ich leczenie przeciąga się, oddala w czasie, jest odkładane…? Media opisują wstrząsającą historię 66-latka, którego operacja w szpitalu w Lublinie została odwołana – po raz trzeci! Pacjent z rakiem musi czekać. Problem w tym, że jego choroba, nowotwór złośliwy, nie zamierza czekać. Walka o śmierć i życie przegrywa z niedostatkami sytuacji w służbie zdrowia?

Zobacz też: Biszcza: Zmiażdżył Adama i Czesława. Patryk P. odpowie za podwójne zabójstwo [ZDJĘCIA]

Historię 66-latka opisuje Dziennik Wschodni. Pacjent Szpitala Wojskowego w Lublinie kilka dni temu zgłosił się na operację urologiczną. Został przyjęty na oddział, wykonano mu wszystkie badania, a dzień później… okazało się, że operacji nie będzie. Zaskoczenie i rozczarowanie. Zabieg odwołano… po raz trzeci.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia

– Tata nie ma już do tego nerwów. Nie dość, że sama świadomość choroby nowotworowej to ogromny stres, zwłaszcza dla osoby, która ma wiele innych schorzeń, to operacja jest ciągle przekładana – mówi w rozmowie z DW pan Tomasz, syn pacjenta.

66-latek usłyszał diagnozę w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu czeka na operację. Przez tych kilka miesięcy była przekładana już w sumie trzy razy. Najpierw przez koronawirusa i COVID-19, a w ostatni piątek z braku anestezjologa. Lekarz, który miał uczestniczyć w zabiegu, sam zachorował. W sumie z grafiku „spadły” przez to dwie operacje. Szpital tłumaczy, że w tak krótkim czasie nie dało się zorganizować zastępstwa.

Sonda
Jak oceniasz działanie polskiej służby zdrowia?

Kiedy czwarte podejście do operacji 66-latka? Rzecznik szpitala przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi o zrozumienie – służba zdrowia znalazła się w trudnej sytuacji. Operacja ma się odbyć w najbliższym możliwym terminie. Dla pacjenta z Lublina oznacza to kolejny stres, napięcie i oczekiwanie. Oby tym razem się udało, przeprowadzić operację i wygrać batalię z nowotworem. Życzymy dużo zdrowia wszystkim zmagającymi się z niedostatkami systemu ochrony zdrowia w czasach COVID-19!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE