Bieg Rzeźnika ma długość 84 kilometrów

Autor: Julita Chudko, biegrzeznika.pl Bieg Rzeźnika ma długość 84 kilometrów

Lublin na Rzeźniku! Silna ekipa zwojowała Bieszczady!

2016-06-03 9:55

Dla lublinian jest niewątpliwym bohaterem Biegu Rzeźnika. Ze skręconą kostką staną na podium bieszczadzkiego ultramaratonu.

Kamil Grudzień z Ilją Markovem zajęli drugie miejsce w Biegu Rzeźnika na 82 kilometry. Wielki triumf odkupiony był cierpieniem. Kamil już od początku miał kryzys, spowodowany prawdopodobnie niepełną regeneracją po Maratonie Lubelskim, dodatkowo na 20. kilometrze skręcił kostkę. - Najgorsze chwile przeżywałam 20 kilometrów dalej. Zupełnie odcięło mi prąd, kręciło mi się w głowie – mówił Kamil Grudzień dla portalu czasnabieganie.pl. Doskonałym wsparciem dla lubelskiego biegacza, był jego partner Ilja. Rosyjski chodziarz ciągnął za sobą lublinianina, niósł jego plecak i wziął ciężar walki na siebie. Para przyspieszyła na 15 kilometrów przed metą, na której stanęła po czasie 9 godz. 1 min i 18 sek.

Kolejną z ekip z Lublina jest para Jarosław Sawa i Waldemar Puła reprezentujący Sklep Biegacza Lublin Team. Panowie na mecie po 12 godzinach i 50 minutach. 12 minut później dobiegli Robert Mazurek i Zbigniew Zych z czasem 13:02:03. Ostatnią ekipą, która stawiła się na mecie i pokonała dystans 82 kilometrów ultramaratonu to Marcin Nowomiejski i Paulina Serewa.

Genialny wynik wybiegali też Mirosław Pawęzka i Jacek Lisowski (bumw.pl - Banda Grudnia), którzy na mecie 82 km stanęli w czasie 11:50:34 i pobiegli dalej. Na mecie hardcore, czyli 98 km stanęli po 15 godzinach 34 minutach i 02 sekundach. Pełne wyniki znajdziecie klikając w link.

Tegoroczna trasa Biegu Rzeźnika rozporządzeniem Ministra została zmieniona. Nowa, została wydłużona o 4 kilometry, w porównaniu do poprzednich lat.

Gratulujemy wszystkim ultrabiegaczom, którzy wystartowali w Biegu Rzeźnika, Rzeźniczku i Rzeźniku na raty. Najbliższy start Kamila Grudnia to kolejny z biegów Grand Prix Lublina – Chęć na 5, który odbędzie się już 19 czerwca.