Lublin: Motocyklista potrącił policjanta. Sceny grozy w centrum

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Motocyklista potrącił policjanta. Sceny grozy w centrum

Lublin. Motocyklista potrącił policjanta! 28-latek trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia

2022-03-31 10:27

Do scen jak z filmu grozy doszło w Lublinie. Gdy policjant chciał zatrzymać motocyklistów, ci na niego ruszyli! Jeden z kierowców potrącił mundurowego. Sąd zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 marca 2022) ok. godz. 17.00 przy ul. Muzycznej w Lublinie, gdzie policjanci prowadzili kontrolę drogową. Trzech kierowców pędziło motocyklami. To, co stało się, gdy policjanci próbowali ich zatrzymać, mrozi krew w żyłach.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, prowadząc kontrole prędkości, zauważyli trzy bardzo szybko jadące motocykle. W związku z tym jedne z mundurowych wydał im sygnały do zatrzymania. Motocykliści najpierw zwolnili, a następnie gwałtownie przyśpieszyli. W trakcie manewru kierowca kawasaki potrącił policjanta – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zobacz też: Lubelskie. Powiedział, że zamknął ich psa w bagażniku. Okazało się, że doszło do makabry

Policjant trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany do domu

Mundurowi zorganizowali blokady, zabezpieczyli monitoring. We wtorek zatrzymali 28-latka, który miał potrącić interweniującego funkcjonariusza oraz drugiego kierowcę motocyklu.

Prokuratura przedstawiła 28-latkowi zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za zarzucany mu czyn grozi do 10 lat więzienia - informuje Polska Agencja Prasowa.

W Warszawie zabito 21-letnią Ukrainkę
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?