Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Lublin: Masowy punkt szczepień na COVID-19. Gdzie powstanie? Mają być w każdym powiecie

2021-03-30 14:22

Lublin. Gdzie w stolicy Lubelszczyzny powstanie masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19? Takie miejsca mają powstawać w całym kraju, w każdym powiecie, by przyspieszyć trwającą akcję szczepień. W Lubelskiem wykonano dotąd prawie 342 tys. iniekcji. Ponad 117 tys. osób przyjęło drugą dawkę. Ile osób będzie mogło się zaszczepić w masowym punkcie szczepień na COVID-19? Czy to pomoże w walce z koronawirusem?

Masowy punkt szczepień ma powstać w Lublinie i w innych powiatach regionu. To pomysł i strategia na przyspieszenie akcji szczepień w kraju. Do tej pory w całej Polsce podano ok. sześciu milionów szczepionek. Ponad dwa miliony osób przyjęły już drugą dawkę. Na Lubelszczyźnie – jak wynika z rządowy danych – wykonano dotąd prawie 342 tys. iniekcji. Ponad 117 tys. osób przyjęło drugą dawkę.

Zobacz też: KORONAWIRUS w Polsce: 30 marca. Ile dziś zakażeń i zgonów w Lubelskiem? RAPORT MZ

Punkt szczepień masowych ma obsługiwać znacznie więcej osób dziennie, niż robią to dotychczas przychodnie wykonujące zabiegi. Dzięki temu, gdy brak szczepionek nie będzie już problemem, akcja walki z COVID-19 ma przebiegać szybciej i sprawniej. Takie jest założenie. Jak będzie w praktyce? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Masowe punkty szczepień mają działać w poszczególnych powiatach województwa lubelskiego. Gdzie konkretnie? Trwają jeszcze ostatnie ustalenia. W Lublinie lokalizacja jest już podobno wybrana, ale Lubelski Urząd Wojewódzki jeszcze nie zdradza, gdzie powstanie punkt szczepień masowych w Lublinie.

Do tej pory najwięcej szczepień w regionie wykonano w samym Lublinie (ponad 105 tys. szczepień; 36 tys. osób z drugą dawką). W mieście najwięcej zabiegów jest wykonywanych w punkcie szczepień szpitala tymczasowego w Lublinie. Sam szpital mieści się w Targach Lublin, ale punkt szczepień działa przy ul. Radziwiłłowskiej.

dr Maciej Hamankiewicz: Epidemia w Polsce wymknęła się spod kontroli [Super Raport]