Koronawirus Lubelskie

i

Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Lublin. Kiedy otwarcie galerii handlowych w Lublinie? Luzowanie obostrzeń. Koronawirus

2021-04-28 10:33

Lublin. Kiedy otwarcie galerii handlowych w Lublinie i luzowanie innych obostrzeń związanych z trzecią falą koronawirusa. Pandemia COVID-19 słabnie, jest mniej nowych przypadków zakażeń. Rząd ogłosił plan znoszenia części zakazów i ograniczeń wprowadzonych przez koronawirusa. Kiedy otwarcie galerii i centrów handlowych w Lublinie? Kiedy znów będziemy mogli zrobić zakupy w dużych sklepach i salonach meblowych? Od kiedy możliwe będzie organizowanie wesel i przyjęć komunijnych w Lublinie i jakie będą obowiązywały limity? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosili konkretne daty znoszenia restrykcji, luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki. Co zmieni się po majówce 2021? Jakie będą obostrzenia od 4 maja 2021 roku?

Lublin. Kiedy otwarcie galerii handlowych w Lublinie? Kiedy znów będziemy mogli zrobić zakupy w centrach handlowych, sklepach odzieżowych czy wielkopowierzchniowych marketach budowlanych i meblowych? Rząd podał konkretne daty i plan odmrażania gospodarki na maj 2021. Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń w Lublinie i w województwie lubelskim w najbliższych dniach i tygodniach? Czy to koniec lockdownu spowodowanego przez trzecią falę koronawirusa w Polsce? Kiedy możliwe będzie otwarcie galerii handlowych w Lublinie? Sprawdź! Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłaszają plan luzowania obostrzeń i znoszenia najbardziej dotkliwych ograniczeń wprowadzonych przez koronawirusa. Kiedy otwarcie galerii handlowych? Kiedy znów będą działać restauracje w Lublinie? Od kiedy możliwe będzie organizowanie wesel i przyjęć komunijnych w Lublinie i w województwie lubelskim? Kiedy zaczną działać hotele i miejsca rozrywki? Od kiedy będą czynne siłownie i kluby fitness w Lublinie? Sprawdź nowe decyzje w sprawie obostrzeń ogłoszone przez rząd 28 kwietnia 2021 roku.

Zobacz też: Śmierć Patrycji i Krystiana. Spełnili jej ostatnią wolę. Identyczne wypadki pod Lublinem

Od 1 maja, od soboty, możliwe będzie uprawianie sportu na świeżym powietrzu w limicie do 50 osób. Od 4 maja uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej. Po majówce zostaną też ponownie otwarte galerie i centra handlowe w Lublinie. Ponownie będziemy mogli wybrać się też na zakupy do sklepów budowlanych i meblowych. Od 8 maja w reżimie sanitarnym będą mogły działać hotele w Lublinie i na Lubelszczyźnie.

Od 15 maja otwarte będą ogródki restauracyjne na świeżym powietrzu. Dotyczy to też kawiarni. Od połowy miesiąca możliwe będzie też organizowanie przyjęć do 25 osób na świeżym powietrzu – mowa o weselach i komuniach.

Lublin. Kiedy luzowanie obostrzeń w Lublinie i na Lubelszczyźnie? Harmonogram

Od 1 maja uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu będzie możliwe do 50 osób. Uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach będzie możliwe dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (max. 50 proc. obłożenia obiektu).

Od 1 maja nauka hybrydowa będzie możliwa w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea: limit 1 osoby na 15 m2, w ścisłym reżimie sanitarnym.

Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit 1 osoby na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).

Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób: limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach, rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu.

Edukacja – szkoły podstawowe: nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej, ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy.

Od 15 maja możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek, jeśli wskaźnik nowych zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Otwarte będą ogródki restauracyjne i kawiarniane na świeżym powietrzu, a nawet kultura i imprezy okolicznościowe – też na świeżym powietrzu. Możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii z limitem do 25 osób w ścisłym reżimie sanitarnym.

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE