Lublin: Dodatek węglowy. Gdzie złożyć wniosek? Lista miejsc i wzór wniosku

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/ChristopherPluta Lublin: Dodatek węglowy. Gdzie złożyć wniosek? Lista miejsc i wzór wniosku

Trzy tysiące na węgiel

Lublin: Dodatek węglowy. Gdzie złożyć wniosek? Lista miejsc i wzór wniosku

2022-08-22 12:20

Lublin. Dodatek węglowy 2022. Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy w Lublinie? Publikujemy pełną listę miejsc, w których można złożyć wniosek o dodatek węglowy w kwocie trzeci tysięcy złotych. gdzie pobrać wniosek o dodatek węglowy i jak go wypełnić? Czy można złożyć wniosek o dodatek węglowy w Lublinie online, przez internet?

UWAGA! Od września 2022 obowiązuje nowa lista 10 miejsc, w których można złożyć wnioski. Zobacz: Lublin: Dodatek węglowy 2022. Nowe miejsca przyjmowania wniosków w Lublinie: adresy, lista miejsc

Dodatek węglowy Lublin. Gdzie złożyć wniosek? Lista miejsc, adresy

W Lublinie dodatek węglowy rozdziela Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a wnioski od mieszkańców przyjmują BOM-y. Ich adresy znajdziesz poniżej. Z Biur Obsługi Mieszkańca wnioski o dodatek węglowy trafiają do MOPR-u, który weryfikuje dane zawarte we wnioskach, przyznaje, a następnie wypłaca świadczenie.

Wnioski o dodatek można składać w formie papierowej w Biurach Obsługi Mieszkańców, czynnych w poniedziałki i wtorki w godzinach od 7.45 do 16.45; w środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.45 do 15.15 w następujących lokalizacjach:

  • Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska 14;
  • Biuro Obsług Mieszkańców, ul. Filaretów 44;
  • Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15;
  • Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Franciszka Kleeberga 12a;
  • Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11.
Po raz szesnasty, ale inaczej. Jarmark Jagielloński w Lublinie ma nową nazwę, ale wzbudza tak samo wielkie zainteresowanie.

Dodatek węglowy 2022. Ile i komu przysługuje?

Dodatek węglowy 2022 to forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Dodatek węglowy w kwocie 3 tys. zł przysługuje gospodarstwu domowemu (jednoosobowemu lub wieloosobowemu), w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Wniosek o dodatek węglowy 2022. Wzór wniosku [DOC, PDF]

Gdzie pobrać wniosek o dodatek węglowy? Wzór wniosku można znaleźć w sieci, na wielu stronach internetowych, ale mieszkańcy Lublina mogą pobrać wniosek o wypłatę dodatku węglowego bezpośrednio ze strony internetowej lubelskiego MOPR-u: mopr.lublin.eu. Plik jest dostępny jako załącznik na dole strony w sekcji „Dokumenty do pobrania” lub bezpośrednio pod tym adresem [LINK].

Sonda
Czy zamierzasz złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Dodatek węglowy online, przez internet, przez maila

Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy bez wychodzenia z domu? Czy można złożyć wniosek o dodatek węglowy online, przez internet? Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można przesyłać za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (adres na ePUAP: /MOPR-Lublin/SkrytkaESP) lub pocztą elektroniczną na adres: centrum@mopr.lublin.eu. Wnioski i dokumenty należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach internetowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, który zajmuje się przyjmowaniem wniosków o dodatek węglowy 2022: www.mopr.lublin.eu.